Sobotka: Není vhodné zablokovat Zemanovu cestu do Moskvy

09.04.2015 16:57 | Zprávy

Předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka nepokládá za vhodné, aby vláda zablokovala prezidentu Miloši Zemanovi cestu do Moskvy. Řekl to dnes poslancům v rámci interpelací. Uvedl mimo jiné, že neschválení cesty na květnové oslavy výročí konce druhé světové války by způsobilo „určitý skandál“, který by mimo jiné poškodil vnímání ČR navenek.

Sobotka: Není vhodné zablokovat Zemanovu cestu do Moskvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Premiér tak reagoval na dotaz někdejší předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové (ODS), která poukázala na to, že Zeman se oslav zúčastní po boku zástupců „totalitářských vražedných režimů“ typu severokorejského vůdce Kim Čong-una. Sobotka tuto poznámku nekomentoval, prohlásil jen, že „prezident tam nejede na summit, nejede tam na nějaké jednání, které by jakýmkoli způsobem narušovalo postoj České republiky ke krizi na Ukrajině“.

Zdůrazňoval, že Zeman jede do Moskvy uctít památku vojáků, kteří se zasloužili o osvobození Československa v roce 1945. Moskevská akce podle něj bude v podobném formátu, jakou byla už v době rusko-ukrajinského konfliktu loňská připomínka vylodění Spojenců v Normandii, na němž byl Zeman s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nebo německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Předsedkyně

Jste jedinou úspěšnou komunistickou političkou. Opravdu se už nebudete ucházet o post předsedkyně strany? A v politice zůstanete nebo počkáte až vám skončí mandát a taky skončíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

K Pavlovi nešli, slavili jinde. Byli jsme na 28. říjnu Okamury, Rajchla a Majerové

12:00 K Pavlovi nešli, slavili jinde. Byli jsme na 28. říjnu Okamury, Rajchla a Majerové

„V tuto chvíli servilně křičet, že patříme na západ, je v rozporu s našimi národními zájmy. Já tuhle…