Sobotka a Němeček budou diskutovat o českém zdravotnictví. Bez Babiše

27.11.2014 6:23

O stavu českého zdravotnictví, vizích, záměrech i očekávaných změnách ve zdravotnictví budou dnes diskutovat na konferenci Zdravotnictví 2015 premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD) se zástupci lékařů, nemocnic, zdravotních pojišťoven, zaměstnavatelů i odborů. Největší kritik současného zdravotnictví ministr financí Andrej Babiš (ANO) na setkání v hotelu Diplomat ohlášen není.

Sobotka a Němeček budou diskutovat o českém zdravotnictví. Bez Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Cílem konference podle pořádající Unie zaměstnavatelských svazů ČR je představit odborné veřejnosti podmínky poskytování zdravotní péče v příštím roce, probrat aktuální problémy a vytvořit komunikační platformu mezi Ministerstvem zdravotnictví, poskytovateli a pojišťovnami.

Zdravotní pojišťovny by příští rok měly dát na péči o devět miliard korun víc, a to Všeobecná zdravotní pojišťovna 145,8 miliardy a zaměstnanecké pojišťovny 93,1 miliardy korun. V kompenzacích za zrušené poplatky by měly pojišťovny dát nemocnicím 1,8 miliardy, ambulancím 1,5 miliardy a lékárnám 700 milionů korun. Ministerstvo zdravotnictví dalo k připomínkám vyhlášku, která určuje úhrady péče a regulace pro rok 2015.

Němeček také chystá kroky k dalšímu zprůhlednění toků zdravotnických peněz, podle Babiše je zdravotnictví netransparentní a ztrácejí se v něm peníze. Němeček dá vládě v nejbližší době novelu, kterou zavede povinnost zveřejňovat smlouvy se zdravotnickými zařízeními pro všechny zdravotní pojišťovny.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion korun! Vyšla pravda o „cikánu Frantovi“, hvězdě seriálu „Most!“

10:02 Milion korun! Vyšla pravda o „cikánu Frantovi“, hvězdě seriálu „Most!“

Zdeněk Godla se díky svému ztvárnění role Franty v seriálu Most! stal hvězdou, kterou si zve do své …