Sobotka bude jednat s krizovým štábem nemocnic, odborů a pacientů. Zdravotnictví prý hrozí kolaps

13.04.2016 6:31 | Zprávy
autor: vam, čtk

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSDS) bude dnes jednat s krizovým štábem nemocnic, odborů a pacientů o zdravotnictví. Zástupci štábu chtějí premiéra upozornit na to, že situace ve zdravotnictví se stále zhoršuje. Polovina nemocničních oddělení je podle nich uzavřena, prý jen předstírají fungování. Nejsou sestry a v menších nemocnicích ani lékaři. Pokud vláda nezačne situaci rozhodným způsobem řešit, hrozí kolaps, řekl ČTK za menší nemocnice Stanislav Fiala.

Sobotka bude jednat s krizovým štábem nemocnic, odborů a pacientů. Zdravotnictví prý hrozí kolaps
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel chce premiéra informovat o žalobě, kterou se nemocniční lékaři domáhají splnění memoranda podepsaného v roce 2011 vládou. Podle současného výkladu není dokument právně závazný, lékaři ale na jeho plnění trvají. Chtějí trojnásobek průměrného platu v zemi za běžnou pracovní dobu a přesčasy nepřesahující jako dosud až třikrát povolený limit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

20:20 „Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

Odporná parodie na strážce zákona, bouří se podnikatel a miliardář Elon Musk. Ve čtvrtek byl ve Velk…