Sobotka bude v Jordánsku jednat s českými velvyslanci

24.10.2015 6:29

Jednáním s českými velvyslanci v Sýrii, Jordánsku, Turecku a Libanonu o migraci a Islámském státu zahájí dnes premiér Bohuslav Sobotka svoji dvoudenní návštěvu Jordánska. V Ammánu se setká také se syrskými uprchlíky, kteří budou studovat na vysokých školách v Česku. Jde o Sobotkovu první návštěvu arabské země ve funkci ministerského předsedy.

Sobotka bude v Jordánsku jednat s českými velvyslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Sobotka do Jordánska přiletí dnes večer a nejprve se setká s českou krajanskou komunitou a syrskými studenty. Posléze ho čeká diskuse s českými velvyslanci. V neděli pak bude jednat s jordánským králem Abdalláhem II. i premiérem Abdalláhem Ansúrem.

Migrační krize a boj proti Islámskému státu mají být hlavními tématy Sobotkovy cesty, během níž v neděli zavítá i do tábora Zaatarí, který je největším uprchlickým táborem na Blízkém východě. Nyní v něm žije asi 80 000 Syřanů, kteří utekli před občanskou válkou a řáděním Islámského státu ve své zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…