Sobotka je vůl, píše analytik Kotrba. Zde je důvod

22.05.2016 19:24

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si vysloužil slovní kopanec od analytika Štěpána Kotrby. Předseda vlády se prý chová jako vůl, pokud jde o sudetské Němce.

Sobotka je vůl, píše analytik Kotrba. Zde je důvod
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba
reklama

Předseda ČSSD i vládní koalice poskytl rozhovor deníku Právo. V něm mimo jiné konstatoval, že žijeme v době, kdy Evropané musí spolupracovat a nám se nabízí spolupráce se sudetskými Němci. Když si to Štěpán Kotrba přečetl, zareagoval na sociální síti Facebook po svém „Hmmm, rizika v Evropě už jednou sudeťáci vyvolali. Skončilo to druhou světovou... Sobotka je vůl,“ napsal doslova.

Šéf vlády v rozhovoru ocenil, že sudetští Němci udělali několik vstřícných kroků, v poslední době především ze svých stanov odstranili ustanovení, podle něhož se v minulosti chtěli domáhat navrácení majetků v České republice. To prý neznamená, že by Sobotka hodlal přepisovat historii. Podle vlastních slov si je vědom toho, co se dělo v českém pohraničí před válkou, co nacisté rozpoutali v naší zemi za války a že také nakonec válku prohráli. Pro odsun Němců vyjadřuje pochopení, ale nikoli pro divoký odsun Němců.  

Fakt, že se ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zúčastnil sjezdu sudetských Němců v Norimberku, vnímá Sobotka jako symbol zlepšování našich vztahů, na kterém pracuje od česko-německé deklarace z roku 1997. „Je to úkol naší generace, abychom hledali společnou řeč. Rizik, před kterými Evropa stojí, je mnoho. Potřebujeme spojence, abychom je zvládli,“ uvedl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …