Sobotka kritizuje Zemanovy vulgarismy, srážejí prý pověst úřadu

03.11.2014 15:36

Vulgární vyjádření, která prezident Miloš Zeman použil v nedělních Hovorech z Lán, srážejí pověst prezidentského úřadu, je přesvědčen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dávají špatný příklad a nedělají dobré jméno Česku v zahraničí, uvedl také. Proti způsobu vyjadřování hlavy státu se dnes ohradili i další politici.

Sobotka kritizuje Zemanovy vulgarismy, srážejí prý pověst úřadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

"Prezident republiky by se takovým způsobem vyjadřovat neměl. Sráží to pověst prezidentského úřadu, dává to velmi špatný příklad zejména mladým lidem a rozhodně nám to nedělá dobré jméno v zahraničí," komentoval počínání prezidenta ministerský předseda v sms zprávě. "Vysoký ústavní činitel, zejména pokud jde o prezidenta, by se měl za všech okolností chovat pokud možno profesionálně," doplnil.

Zeman během nedělního rozhlasového pořadu použil vulgarismy opakovaně, například v souvislosti s ruskou hudební skupinou Pussy Riot nebo služebním zákonem. "Vláda podle mého názoru dosud ve svém konání učinila jednu základní chybu, když podlehla panu (Miroslavu) Kalouskovi a zkurvila služební zákon," řekl například Zeman.

Hovory z Lán se nyní kvůli řadě stížností ze strany posluchačů budou zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) i Rada Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…