Sobotka má mokro v plínkách. Předseda parlamentní strany zostudil premiéra

02.02.2016 13:20

Po „aféře kalašnikov“ přestřelka mezi premiérem Sobotkou a prezidentem Zemanem pokračuje. Miloš Zeman řekl, že Bohuslav Sobotka spíše ničí sociální demokracii a že je neúspěšný politik. Sobotka zase řekl, že se Zeman svým výrokem o kalašnikovu zařadil do sestavy fašistů. Zeman dle něj zvyšuje napětí ve společnosti a rozděluje ji. Do Sobotky se ostře opřel Tomio Okamura.

Sobotka má mokro v plínkách. Předseda parlamentní strany zostudil premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech a Tomio Okamura
reklama

„Považuji se za levicového politika a svojí dosavadní politickou praxí jsem dokázal stranu, kterou dnes Bohuslav Sobotka spíše ničí, vytáhnout ze sedmi na třicet dva procent, takže odmítám kritiku od neúspěšných politiků, a přijímám ji od těch úspěšných,“ odpověděl Zeman pro Deník.cz na otázku, zda má Sobotka pravdu, když zapochyboval nad tím, jestli jsou Zemanovy názory postojem levicového politika.

„Zdá se mi, že ten výrok prezidenta o zastřelení předsedy vlády jako nejlepším řešení pro ty, kdo nesouhlasí s mojí politikou, zapadá do kontextu útoků White Media a fašistů, kteří organizovali demonstraci přímo před mým bytem. Prostě pan prezident se do toho takovým zvláštním způsobem zařadil a mě by nikdy nenapadlo, že v téhle sestavě jednou najdu prezidenta republiky,“ řekl pro Respekt Sobotka.

Žádný premiér nikdy tak bezprecedentně nezrazoval svou vlast

„Pokud se podíváte na jeho jednotlivé výroky a kroky, všechno směřuje ke zvyšování napětí ve společnosti,“ řekl Sobotka s tím, že Zeman dle něj společnost zbytečně rozděluje.

K věci se vyjádřil předseda SPD a poslanec Tomio Okamura. „Prezident nikdy nikde neřekl, že lidé mají zastřelit premiéra. Je to příznačné hysterické překrucování zcela jasného výroku, že jediný demokratický způsob, jak vyměnit politika, jsou volby, a kalašnikov je způsob nedemokratický. 
Pan premiér Sobotka hystericky panikaří jak malá holka ve snaze odpoutat pozornost od toho, že on sám má mokro v plínkách. Žádný premiér nikdy tak bezprecedentně nezrazoval svou vlast a Sobotka bude mít v učebnicích nečestnou prioritu politika, který zemi prodal Bruselu a Washingtonu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Okamura. Okamurova SPD a Zemanovi blízká SPO budou v některých krajích v krajských volbách kandidovat společně.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Bonmot o kalašnikovu, který prezident pronesl minulý týden, rozvířil české politické dějiny. Mnohé reakce byly velmi ostré a hlavu státu za to, že uvedl, že politik je odstranitelný demokratickou cestou volbami a nedemokratickou cestou kalašnikovem, odsoudily. Hlava státu si nyní vzala na pomoc slova bývalého politika Miroslava Macka z ODS, jenž na svém serveru Viditelný-Macek uvedl, že jen naprostý ňouma může mít strach z bonmotu. Reagoval tak na slova premiéra Sobotky, že rodina, děti i přátelé mají kvůli prezidentově bonmotu strach. 

„Kdybych byl tak paranoidní jako pan Sobotka, který se obává, že jsem vyzval k jeho zastřelení, tak protože jsem v té větě vůbec nejmenoval premiéra, ale sebe – prezidenta – tak bych se stejnou logikou mohl tvrdit, že jsem vyzval k zastřelení prezidenta republiky. Nu, a to je samozřejmě nesmysl,“ řekl pro Týden Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…