Sobotka má podle Ransdorfové šetřit okolnosti „švýcarské kauzy“

01.02.2016 18:16 | Zprávy
autor: vam, čtk

Vdova po zesnulém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi v dopise vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku, aby prošetřil události, které předcházely jeho lednovému úmrtí. V dopise zveřejněném na stránkách svého manžela se Vlasta Ransdorfová zaměřuje především na události z curyšské banky, kde byl bývalý politik KSČM loni 3. prosince zadržen, a které podle ní Ransdorfovi „ukrátily život“.

Sobotka má podle Ransdorfové šetřit okolnosti „švýcarské kauzy“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Ransdorfová manželka žádá, aby Sobotka inicioval jednání se Švýcarskou konfederací i Evropskou unií a zjistil odpovědi na některé otázky ohledně prosincových událostí. Ransdorf byl švýcarskou policií zadržen spolu se třemi Slováky. Tamní státní zastupitelství proti nim zahájilo trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.

Zdravotní stav europoslance se zhoršil po jeho zadržení ve Švýcarsku

Politik pak zemřel náhle  22. ledna, kdy jej záchranná služba převezla do Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Institut druh zdravotních potíží nesdělil, Ransdorf měl ale cukrovku a jeho zdravotní stav se prý zhoršil právě po zadržení ve Švýcarsku. Politik, jehož smrt nyní vyšetřuje policie, si stěžoval na to, že mu tamní policie po určitou dobu odpírala léky na cukrovku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Větrné elektrárny

Já proti nim ani nic nemám, ale myslíte, že u nás budou k něčemu? Že tu na ně jsou klimatické podmínky? Podle mě jich pár mít můžeme a máme, ale rozšiřovat je ve velkém myslím nebude mít žádný efekt, protože tu prostě ty podmínky pro jejich provoz nejsou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jděte si za Fialou a Rakušanem.“ Na Havlíčkově akci byl rozruch

16:01 „Jděte si za Fialou a Rakušanem.“ Na Havlíčkově akci byl rozruch

Ceny energií, novinky ohledně ČEZu i financování veřejnoprávních médií. Nejen o tom se diskutovalo n…