Sobotka na Vysočině pochvalně mluvil o jádru. Mohli bychom prý dostavět Dukovany

31.03.2014 18:42 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) usiluje o to, aby diskuse o podobě jaderné energetiky v České republice zahrnovala i možnost výstavby nového bloku dukovanské jaderné elektrárny. Prohlásil to v pondělí při besedě se studenty Střední průmyslové školy v Třebíči.

Sobotka na Vysočině pochvalně mluvil o jádru. Mohli bychom prý dostavět Dukovany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Čeká nás v Evropě důležitá debata, při níž chceme obhájit prodloužení životnosti dukovanských bloků za splnění technických a bezpečnostních parametrů. Ale souběžně s tím by se měly rozjet i práce na přípravě výstavby nového bloku," nechal se slyšet Sobotka. Problémem podle jeho názoru je skutečnost, že se dnes jen těžko odhaduje, jak se bude situace v jaderné energetice vyvíjet a jaká bude návratnost takové investice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

22:05 Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

Scott Horton, ředitel Libertarian Institute, se setkal s moderátorem Tuckerem Carlsonem, aby rozebra…