Sobotka nechápe, proč by měla ČSSD Altnerovi platit. Nic mu nedlužíme, tvrdí nově

22.04.2016 7:41

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bouchl do stolu a jasně vysvětlil, jak vidí spor své strany s advokátem Zdeňkem Altnerem. Ačkoli už bylo soudem pravomocně rozhodnuto o tom, že má sociální demokracie zaplatit právníkovi 337 milionů korun, předseda strany je přesvědčen, že nemusí verdikt soudu naplnit. ČSSD prý totiž nikdy neobdržela služby, za které by teď měla platit.

Sobotka nechápe, proč by měla ČSSD Altnerovi platit. Nic mu nedlužíme, tvrdí nově
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka
reklama

„Čelíme rozhodnutí soudu, které je bezprecedentní a které ukládá sociální demokracii platit za služby, které nikdy nedostala. Není možné, aby se sociální demokracie, a vlastně není možné, aby se kterýkoli občan České republiky dopředu vzdal svých práv,“ konstatoval premiér ke kauze Altner. Jeho slova přinesla páteční MF Dnes.

Šéf nejsilnější vládní strany vnímá rozsudek jako nespravedlivý a je ochoten využít k obraně všech dostupných prostředků. Ani trochu se mu nelíbí, že by za vlekoucí se soudní spor měla platit jen sociální demokracie. Sluší se dodat, že spory strany s advokátem se táhnou od počátku tisíciletí.

Opozice však na premiérovi nenechává nit suchou. Předseda vlády je podle opozičních politiků první osobu ve státě, která by měla respektovat rozhodnutí nezávislých soudů. Pokud tak nečiní, nedává dobrý příklad svým spoluobčanům. Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová k tomu poznamenala, že si sociální demokraté mohli vybrat, zda smlouvu s advokátem Altnerem v boji o Lidový dům podepíšou, či nikoli. A někdejší předseda strany Miloš Zeman se rozhodl, že ji podepíše. A jeho nástupci dnes musejí nést následky tohoto rozhodnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…