Sobotka představí prezidentovi kandidáta na ministra školství

05.06.2015 6:07

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpoledne prezidentu Miloši Zemanovi představí kandidáta na řízení ministerstva školství. Post po Marcelu Chládkovi (ČSSD) zřejmě převezme náměstkyně ministra pro legislativu a lidská práva Kateřina Valachová. Několik zdrojů blízkých premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) ve čtvrtek ČTK řeklo, že Sobotka je připraven na Chládkovo místo navrhnout ženu. Valachová přitom podle těchto zdrojů zůstává nyní jedinou ženskou kandidátkou.

Sobotka představí prezidentovi kandidáta na ministra školství
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Sobotka však informaci nepotvrdil. Jméno kandidáta chce zveřejnit až poté, co s ním seznámí prezidenta. Ten by měl dnes oficiálně přijmout premiérův návrh na Chládkovo odvolání, který od předsedy vlády dostal už v před týdnem. Odcházející ministr ve čtvrtek novinářům prozradil, že prezident nejdříve nechtěl tento návrh přijmout. Sám Chládek ale hlavu státu požádal, aby s odvoláním neotálel, a Zeman mu slíbil, že mu vyhoví.

V otázce Chládkova nástupce se původně hovořilo o řadě kandidátů. Sobotka se ale v posledních dnech rozhodoval především mezi dvěma - Valachovou a prorektorem Univerzity Karlovy Stanislavem Štechem. Pro Valachovou přitom mohlo hrát i to, že by se stala druhou ženou za ČSSD ve vládě. Strana dlouhodobě prosazuje větší zastoupení žen v politice.

Osmatřicetiletá Valachová působila v minulosti například v kanceláři Senátu nebo veřejného ochránce práv. Vystudovala práva na Masarykově univerzitě v Brně. Z cizích jazyků ovládá němčinu a angličtinu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…