Sobotka představil rakouskému kancléři českou kandidátku do EK Jourovou

31.07.2014 13:45 | Zprávy
autor: vam, čtk

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes rakouskému kancléři Werneru Faymannovi představil českou kandidátku do Evropské komise Věru Jourovou (ANO). Rakousko v komisi usiluje, stejně jako Česko, o obsazení postu komisaře pro regionální politiku. Podle Faymanna je rozdělení portfolií věcí příštího šéfa EK Jeana-Claudea Junckera.

Sobotka představil rakouskému kancléři českou kandidátku do EK Jourovou
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Sobotka na tiskové konferenci po společném jednání uvedl, že o komisi oba politici mluvili nejen jako představitelé sousedních zemí, ale i jako dva sociální demokraté. „Pokud jde o kompetence, informoval jsem pana kancléře o prioritách, které Česká republika má z hlediska portfolia budoucí Evropské komise. Naše priorita je regionální rozvoj a máme ještě některá další portfolia, která jsou pro Českou republiku zajímavá," uvedl ministerský předseda, jenž zmínil dopravu, průmysl a vztahy mezi institucemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

18:50 Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

Spor kolem bitcoinové kauzy po trestním oznámení ministra Jeronýma Tejce dál eskaluje. Jeho předchůd…