Sobotka připustil, že v ČSSD referendum o koalici nebude

10. 12. 2013 18:11

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka postupně opouští myšlenku, že by se konalo stranické referendum o koaliční smlouvě. Nakonec podle něj stačí, když ji o víkendu schválí ústřední výkonný výbor.

Sobotka připustil, že v ČSSD referendum o koalici nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Ve smlouvě například bude závazek trojice stran, aby byla zavedena nižší sazba DPH pro léky, knihy, pleny a výživu pro děti. Platit bude od roku 2015. "Přesná sazba daně v koaliční smlouvě uvedena nebude. Řešit ji budeme později. ČSSD bude prosazovat, aby třetí sazba byla 5 procent," uvedl pro iDnes.cz Bohuslav Sobotka.

ČSSD, ANO a lidovce ještě čeká večerní jednání, kde budou zřejmě nejpalčivějším tématem právě daně. Sociální demokraté chtějí alespoň vyšší sazbu daně z příjmu pro banky. To se však nelíbí silnému koaličnímu partnerovi.

"My stále vycházíme z toho, že nechceme zvyšovat daně. Peníze lze ušetřit z provozních výdajů resortů. A je také třeba lépe vybírat daně," stojí si za svým hnutí ANO slovy šéfa jeho poslanců Jaroslava Faltýnka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…