Sobotka si před Vánoci rýpl do parťáků z ANO. Na radnicích prý dopadli nevalně, a jestli je pustí na hejtmanství...

22.12.2015 18:41

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zavítal do úterní Kauzy Rádia Impuls. Ještě jednou se vyjádřil k roztržce s prezidentem Zemanem okolo novoročního oběda. Nemá prý smysl komentovat, co vypouští pánové Forejt a Ovčáček. Pár slov padlo i na adresu Řecka, které odvolalo svého velvyslance z Prahy, nebo o úspěších současné vlády. Sobotka si však také rýpl do hnutí ANO a jeho předsedy a ministra financí Andreje Babiše.

Sobotka si před Vánoci rýpl do parťáků z ANO. Na radnicích prý dopadli nevalně, a jestli je pustí na hejtmanství...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Půjdu 2. ledna do Lán na oběd. Pojedu s manželkou, bude to klasický formát, navzdory tomu, že si to asi pan Forejt přál jinak. ... Když vám něco navrhne pan Forejt jakožto šéf protokolu, tak předpokládáte, že to má vydiskutované se svým šéfem. Já jsem pro přímá jednání. Jakékoli rozhovory přes prostředníky to jen komplikuje, viz pan Forejt a viz pan Ovčáček,“ zdůraznil předseda vlády.

S prezidentem prý vychází v dobrém, hlava státu podepisuje zákony, nevedou se hádky o velvyslance, zkrátka v Česku vláda s prezidentem neválčí. A tento fakt si Sobotka pochvaluje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nakonec pronesl pár slov i na adresu Řecka. Atény totiž dnes odvolaly svého velvyslance z Prahy na konzultace. Řeky údajně pobouřilo prohlášení prezidenta Zemana, že Česko vstoupí do eurozóny až tehdy, když se vyřeší otázka Řecka. „Víte, Řecko je takový otloukánek,“ povzdechl si předseda vlády s tím, že Řecko nezpůsobilo ekonomickou krizi, ale doplatilo na ni, nespustilo uprchlickou krizi, ale doplatilo na ni a tak podobně. To ovšem nic nemění na tom, že premiér kritizuje Řecko za to, že nezprovoznilo víc hotspotů.

Za největší politický úspěch považuje host fakt, že se v roce 2015 podařilo zvýšit zaměstnanost. Současná vláda nastartovla ekonomiku, daří se jí čerpat peníze z EU a koalice drží slovo mezi partnery. „S čím nejsem spokojen, to je pracovní tempo projednávání návrhů zákonů,“ podotkl předseda vlády. Dnes prý doplácíme na to, že máme hyperdemokratický jednací řád Sněmovny a opozice toho využívá k blokaci Sněmovny.

„Představa, že se oplotíme ve středu Evropy, zavřeme oči a budeme dělat, že se nás krize netýká, tak to nejde,“ zdůraznil Sobotka. Podle jeho názoru musíme řešit uprchlickou krizi spolu s ostatními členy EU. „Evropská unie je nejlepší pojistka, aby se ta nestabilita z Blízkého východu, severu Afriky a východu Ukrajiny nedostala také do Evropy. EU je ta nejlepší pojistka, ale i Evropa dělá chyby,“ připustil Sobotka. Musíme lépe chránit vnější hranice EU.

Ve druhé polovině pořadu došlo i na krajské volby 2016. Sociální demokraté prý na rozdíl od ANO nabízejí stabilitu. Babišovo hnutí dostalo příležitost na mnoha radnicích, ale zkazili ji.

 „Jsme schopni nabídnout stabilitu, kterou dnes nevidíme na radnicích kde uspělo ANO. ANO přišlo s velkými plány, ale pak se rozpadli. ... Když přijdou do politiky amatéři, kteří nedokážou své programy provést, tak je to problém. Sociální demokracie má představu, jak spravovat kraje, jak spravovat krajské zdravotnictví, sociální oblast a tak podobně.“

Nakonec popřál posluchačům klidné svátky. I on se těší, že si je užije s rodinou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

7:48 Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

TÝDEN V MÉDIÍCH Vysvětlení eurokomisařky Věry Jourové, jak budeme pykat za to, když nebudeme opisova…