Sobotka si zkusí jeden den na vozíku. U něj to není jen gesto, oceňuje předák postižených Krása

28. 3. 2015 16:58

Podle serveru iDnes.cz má premiér Bohuslav Sobotka v plánu strávit jeden pracovní den na invalidním vozíku. Dle serveru to handicapovaní obyvatelé nezpochybňují, jelikož s nimi Sobotka podle předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václava Krásy pravidelně jedná.

Sobotka si zkusí jeden den na vozíku. U něj to není jen gesto, oceňuje předák postižených Krása
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka to podle serveru iDnes.cz oznámil na svém nově založeném twitterovém účtu: „Minulý týden byl Mezinárodní den invalidů. V příštích týdnech strávím jeden den na vozíku a zkusím zjistit, co pro ně můžu udělat,“ sdělil předseda vlády. Serveru iDnes.cz následně potvrdil svůj úmysl: „Jsem ze své funkce předsedou Rady vlády pro zdravotně postižené, která se zabývá mimo jiné jejich co nejlepší integrací do života společnosti. Touto akcí chci zdůraznit, že agendu této rady beru velmi vážně a že vláda rozhodně nebude na problémy lidí s handicapem zapomínat,“ řekl Sobotka.

Server iDnes.cz informoval, že ještě není upřesněno, kdy by měl Bohuslav Sobotka usednout na invalidní vozík. Mluvčí premiéra Martin Ayrer však pro iDnes.cz sdělil, že den, kdy usedne Sobotka na vozík, nebude nijak omezovat premiéra v práci. „Program předsedy vlády nebude s ohledem na jeho upoutání na invalidní vozík nijak měněn. Půjde o autentický pracovní den, který se pokusí premiér zvládnout na vozíku stejně tak, jako své dny prožívají handicapovaní spoluobčané v naší zemi,“ prohlásil Ayrer.

Celý text zde

Podle Václava Krásy nejde jen o pouhé gesto, jak by se mohlo zdát u jiných politiků. Premiér Sobotka prý s postiženými neustále jedná a snaží se jim pomoci. „U některých politiků bych něco takového bral jako pouhé gesto pro veřejnost, ale u premiéra Sobotky je to jiné. Z jeho strany to nevnímám jako plané gesto, ale něco, co mu může přinést zajímavou zkušenost,“ řekl Václav Krása, který ještě pro iDnes.cz podotkl, že se zná se Sobotkou již delší dobu.

Václav Krása také potvrdil, že se Sobotkou již mnohokrát jednal. „Ta jednání byla velmi seriózní a už přináší první výsledky. Například jsme prosadili, že do dvou let dojde k narovnání minimální mzdy příjemců invalidních důchodů. Podařilo se nám prosadit také to, že od příštího roku dojde k valorizaci příspěvků na péči,“ řekl Krása pro iDnes.cz.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…