Sobotka u francouzské ambasády uctil památku obětí útoku v Nice

15.07.2016 16:10

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes položil květiny u francouzského velvyslanectví a uctil tak památku obětí čtvrtečního útoku v Nice. V kondolenční knize vyjádřil soustrast rodinám desítek lidí, kteří při atentátu zemřeli. Památku obětí přišli k budově ambasády uctít také velvyslanci mnoha zemí a stovky dalších lidí.

Sobotka u francouzské ambasády uctil památku obětí útoku v Nice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Bohuslav Sobotka

„Vyjádřil jsem hlubokou soustrast rodinám obětí teroristického útoku, ke kterému došlo v Nice,“ odpověděl Sobotka na otázku, co vepsal do kondolenční knihy. Předtím položil růže na místo, kam lidé od rána nosí svíčky a květiny.

„Francie může počítat s naší podporou, s naší solidaritou. Česká vláda jednoznačně odsuzuje tento teroristický útok,“ dodal premiér. Podobné události podle něj ukazují, že v současné debatě o budoucnosti EU je nutné myslet zejména na posílení bezpečnosti Evropanů.

Soucit s oběťmi přišli dnes k Buquoyskému paláci vyjádřit také další členové vlády – ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Kytici poslala také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Soustrast vyjádřili poslanci hnutí Úsvit-Národní koalice Marek Černoch a Olga Havlová.

V 15:00 se před ambasádou zastavily desítky lidí a držely minutu ticha za zemřelé. K pietě se připojili zástupci diplomatických zastoupení v Praze. Do kondolenční knihy vepsali své vzkazy velvyslanci Slovenska, Rakouska, Argentiny, Turecka, Nizozemska, Spojených států a Portugalska.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbce z vás dělá ta paní. Babiš ostře dohrál volby a pomstil se

18:21 Blbce z vás dělá ta paní. Babiš ostře dohrál volby a pomstil se

Kromě toho, že premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu shrnul situaci kolem covidu-19 …