Sobotka uhodil na ODS: Zase jde na ruku nadnárodním korporacím

14.04.2013 16:57

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka důrazně varuje před nápadem z dílny ministra zemědělství Petra Bendla (ODS), který chce vlastníky domů donutit k placení oprav vodovodních přípojek. Podle předsedy sociální demokracie je to ukázka toho, o čí blaho občanským demokratům ve skutečnosti jde. Stará se prý o blaho soukromých vodárenských společností, které ušetří a občanským demokratům poděkují.

Sobotka uhodil na ODS: Zase jde na ruku nadnárodním korporacím
Foto: Hans Štembera
Popisek: V hotelu Olšanka zasedal ÚV ČSSD. Šéf ČSSD Sobotka zatím neprozradil složení nové stínové vlády

Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) chce ulevit všem odběratelům vody, kteří jsou za současné situace nuceni platit ve vodném a stočném všechny opravy přípojek, zatímco výměnu přípojky má platit vlastník domu. Kvůli tomu však vlastníci žádali i o opravu těch přípojek, které byly již dávno za hranicí vlastní životnosti. Proto je třeba tuto praxi změnit, to i díky intervenci ombudsmana, jenž tento stav považuje za nespravedlivý.

Celé vjádření Bohuslava Sobotky ZDE

Akcionáři se budou mít dobře

Opoziční ČSSD však na tomto nápadu nenechala nit suchou. Předseda Sociální demokracie Bohuslav Sobotka má za to, že občanští demokraté nechtějí vyhovět plátcům vodného, ale především soukromým vodárenským společnostem, kterým má nová zákonná úprava ušetřit nemalé prostředky.

"Přenesení odpovědnosti za přípojky na majitele zbaví totiž této povinnosti většinou soukromé vodárenské a kanalizační společnosti. Ušetří jim tím moc pěkné peníze, které nutně potřebují, protože od revoluce zdražily vodné teprve stokrát a do oprav a výměn potrubí se moc nehrnou. Proč taky, když by tyto opravy mohl vlastně začít hradit někdo úplně jiný – náš občan. Zbude tak víc na výplatu dividend privátním akcionářům," rozčiluje se Sobotka.

Možný příští premiér v této souvislosti poukazuje na to, že to byla opět ODS, která v devadesátých letech prosadila privatizaci části do té doby komunálních vodárenských společností. Kupříkladu dnes již odsouzený exsenátor ODS Alexandr Novák za podobný počin prožije pár let ve vězení, protože nemalé peníze přistály i na jeho soukromém účtu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…