Sobotka ukončí v Hirošimě návštěvu Japonska

30.06.2017 6:17

Premiér Bohuslav Sobotka dnes ukončí návštěvu Japonska. V Hirošimě uctí památku obětí jaderné bomby, která město na konci druhé světové války srovnala se zemí, píše ČTK.

Sobotka ukončí v Hirošimě návštěvu Japonska
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Český premiér položí věnec v Parku míru a prohlédne si muzeum s expozicí o průběhu války, roli Hirošimy v této válce a o důsledcích výbuchu atomové bomby. Zastaví se také v Památníku míru, což je torzo někdejšího Průmyslového paláce od českého architekta Jana Letzela, který jako jediná budova v okolí výbuchu bomby zůstal stát.

Japonsko bylo za druhé světové války spojencem Německa a okupovalo velkou část Asie. V důsledku amerického jaderného útoku na toto japonské město z 6. srpna 1945 zahynulo okamžitě na 80 000 lidí a desítky tisíc dalších zemřeli v průběhu následujících měsíců. Japonsko brzy po útoku kapitulovalo.

Do Hirošimy pojede Sobotka opět rychlovlakem šinkansenem, kterým cestoval o den dřív z Tokia do Kjóta. V Hirošimě se setká s tamním starostou Kazumim Macuim a po ceremoniálu u památníku by měl následovat výlet lodí na ostrov Mijadžima se svatyní Icušima, která je na seznamu UNESCO. V 17:00 místního času (10:00 SELČ) odletí premiér z Hirošimy do Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…