Sobotka v Rakousku promluví o brexitu. Setká se i s prezidentem Fischerem

24.06.2016 6:02

Výsledky britského referenda, regionální spolupráce nebo dopravní spojení mezi Českem a Rakouskem budou tématy jednání mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a rakouským kancléřem Christianem Kernem. Sobotka se během dnešní pracovní návštěvy Rakouska setká také s prezidentem země Heinzem Fischerem a zahájí česko-rakouské podnikatelské fórum.

Sobotka v Rakousku promluví o brexitu. Setká se i s prezidentem Fischerem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Sobotka ve čtvrtek před odletem do Vídně řekl novinářům, že svou první schůzku s novým rakouským kancléřem hodlá využít mimo jiné k rozhovoru o výsledcích britského referenda. Bude to podle něj první příležitost ke koordinaci postojů k rozhodnutí Britů.

Český premiér chce mluvit také o spolupráci Rakouska a států visegrádské skupiny, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. V bilaterální rovině považuje Sobotka za důležité téma dopravního spojení mezi Českem a Rakouskem. Na české straně hranice je dle jeho slov třeba zapracovat na dokončení silnic, například dálnice D3, která spojuje Prahu a rakouský Linec.

Předsedu české vlády čeká rovněž setkání s prezidentem Fischerem a v programu má i jednání s vídeňským starostou Michaelem Häuplem. Premiéra doprovází patnáctičlenná podnikatelská delegace. Jsou v ní zastoupeny firmy zabývající se nanotechnologiemi, letectvím, přesným strojírenstvím nebo komunikačními technologiemi. Zúčastní se česko-rakouského podnikatelského fóra, kde Sobotka přednese úvodní projev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

19:24 Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

„Těžko uvěřitelný článek o přístupu zdravotníků k seniorovi po amputaci prstu na noze mě přesvědčil,…