Sobotka varuje: Jen uvažovat o vystoupení z EU je nesmyslné a nebezpečné

24. 2. 2016 21:47

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje jakékoliv návrhy na vystoupení České republiky z Evropské unie za nesmyslné, škodlivé a nebezpečné. Členství v Unii je podle něj garancí prosperity a bezpečnosti země a potvrzením polistopadového vývoje české společnosti. Zprávu o tom přinesla ČTK.

Sobotka varuje: Jen uvažovat o vystoupení z EU je nesmyslné a nebezpečné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka se svým úvodním proslovem

Kvůli nynějším debatám o vystoupení Británie z EU se tohoto tématu „dříve či později“ chopí pravicoví extremisté a nacionalisté v Česku i v dalších zemích osmadvacítky, uvedl český premiér v dnešním prohlášení.

„Pokud Velká Británie vystoupí z EU, což si rozhodně nepřeji, vyvolá to vlnu nacionalismu a separatismu po celé Evropě. Evropská myšlenka bude oslabena,“ tvrdí Sobotka. Již v úterý uvedl, že pokud by Česká republika přestala být členem EU, vrátila by se do sféry vlivu Ruska, což si rozhodně nepřeje. „Nové zdůraznění významu členství České republiky v EU bude v případě Brexitu velkou politickou výzvou jak pro levicové, tak pravicové demokraty,“ zdůraznil dnes předseda vlády.Britové budou o setrvání v Unii rozhodovat v červnovém referendu, tábory příznivců i odpůrců jsou zatím podle průzkumů poměrně vyrovnané. Za setrvání Británie v Unii bojuje premiér David Cameron, proti jsou ale i někteří členové jeho kabinetu. Sobotka čeká, že se v případě vystoupení Británie z EU tématu chopí různé extremistické skupiny nejen v Česku. Zatím o této možnosti mluví například členové hnutí Svoboda a přímá demokracie, kritické k osmadvacítce jsou také ODS nebo Úsvit s Blokem proti islámu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…