Sobotka vzkazuje lidovcům: Nemějte příliš velké oči

14.12.2013 6:59 | Zprávy
autor: adr

Zástupci sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců představili v pátek po dlouhých jednáních koaliční smlouvu. Komunikace potenciálních budoucích partnerů ale podle Lidových novin nenasvědčuje tomu, že snadno stvoří vládu. Deník to vyvozuje ze silných prohlášení lídrů koaličních stran a také z rozhovoru s předsedou nejsilnější strany ČSSD Bohuslavem Sobotkou.

Sobotka vzkazuje lidovcům: Nemějte příliš velké oči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci hnutí ANO a strany ČSSD na společné tiskové konferenci v Lidovém domě

"Myslím si, že KDU-ČSL není úplně na vládnutí připravena, přece jenom tři roky byli lidovci mimo sněmovnu," uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Reagoval tak na vyjádření lidoveckého předsedy Pavla Bělobrádka, který v souvislosti s nabízenými posty ve vládě jeho straně uvedl, že nehodlají "hrát užitečné idioty" a zpochybnil vstup své strany do vlády.

Lidovce vlastně ani nepotřebují. V úvahu připadá menšinová vláda

A šéf hnutí ANO Andrej Babiš reagoval v podobném duchu. "Můžeme se bavit o menšinové vládě. My s tím nemáme problém. Vždycky je lepší, když se dohadují jenom dva," prohlásil. Zapomněl přitom na nepsanou dohodu s lidovci, že do vlády buď půjdu oba subjekty, nebo ani jeden. Babiš úmluvu bagatelizuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…