Sobotko, vzpomeň si! Expremiér demonstroval proti Babišovi... A teď se mu to vrátilo

01.05.2019 10:12

Bohuslav Sobotka demonstroval. Proti Zemanovi, proti Babišovi, proti jmenování Benešové do čela resortu spravedlnosti. ParlamentníListy.cz se ptaly jeho stranických kolegů, co o účasti expremiéra a bývalého stranického šéfa na protestní akci organizované Milionem chvilek pro demokracii říkají.

Sobotko, vzpomeň si! Expremiér demonstroval proti Babišovi... A teď se mu to vrátilo
Foto: Twitter
Popisek: Bohuslav Sobotka jede metrem. Foto koluje po sociálních sítích
reklama

Pondělní demonstrace na pražském Staroměstském náměstí, kde tisíce lidí protestovaly proti nástupu Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti a zněla tam hesla proti premiéru Babišovi i prezidentu Zemanovi, měla jednu zajímavost. 

Anketa

Podporujete vládu Andreje Babiše? (Hlasování od 1.5.2019)

78%
hlasovalo: 21555 lidí

Mezi demonstranty se v davu objevil bývalý šéf ČSSD a expremiér Bohuslav Sobotka. Ten s Babišem coby vlastním vicepremiérem a ministrem financí několik let spolupracoval v řídil Českou republiku.

Redakce se dotázala členů poslaneckého klubu sociální demokracie i dalších vlivných členů strany, co na to říkají. ČSSD je přitom s Andrejem Babišem ve vládě i nyní a s prezidentem Zemanem nyní korektně spolupracuje.

Současný předseda ČSSD, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček na dotaz redakce PL nereagoval.

Fotogalerie: - Klíči proti Benešové

Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...
Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...
Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...
Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...
Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...
Tisíce lidí demonstrovaly za nezávislost justice, ...

Bývalý místopředseda a stávající poslanec za sociální demokraty Jaroslav Foldyna uvedl, že Bohuslav Sobotka účastí na demonstraci vyjádřil svůj názor, na což má plné právo jako kdokoliv jiný.

„Demonstrace pořádá skupina, která si, tuším, říká Milion chvilek pro demokracii. Jinak si ale myslím, že by členové Milionu chvilek pro demokracii s ohledem na osud ČSSD měli při účasti Bohuslava Sobotky na jejich akci velmi zpozornět,“ konstatoval Foldyna.

Podle jihomoravského exhejtmana, vlivného sociálního demokrata a zakladatele platformy Zachraňme ČSSD Michala Haška je věcí každého, jaké demonstrace se zúčastní. Dodal ovšem, jak exšéf sociálních demokratů vystupoval po volbách před šesti lety.

„Byl to Bohuslav Sobotka a jeho vyjednávací tým po volbách v roce 2013, kdo přivedl Andreje Babiše a hnutí ANO do Strakovky hlavním vchodem. Bohužel následně ANO sebralo ČSSD iniciativu, témata, a hlavně voliče. Jistě o tom včera bývalý premiér na pražské demonstraci přemýšlel,” uvedl pro ParlamentníListy.cz Hašek.

Poslanec ČSSD a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek sdělil, že si o Sobotkově účasti na demonstraci nemyslí nic, ale rovněž okomentoval sestavování dřívější vlády. „Byl to on, kdo mermomocí chtěl Andreje Babiše ve své vládě. Ať si chodí, kam chce,“ řekl Běhounek.

Bývalého statutárního místopředsedu a jihočeského exhejtmana Jiřího Zimolu Sobotkovo demonstrování nijak nepřekvapilo. 

„Pan Sobotka vždy vzhlížel k praktikám městských liberálů, jejich chápání světa a vymáhání své jediné pravdy. Tím směrem táhnul sociální demokracii. Výsledek této inklinace k sice hlasité, agresivní, ale málo početné skupině obyvatelstva si ‚užíváme‘ a ještě dlouho užívat budeme,“ podotkl Zimola k volebním výsledkům ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…