Sobotkova vláda získala po téměř 11hodinovém grilování důvěru

18. 2. 2014 22:36

Vláda Bohuslava Sobotky dostala na hlasování v Poslanecké sněmovně důvěru, podpořilo ji 110 poslanců. Před samotným hlasováním po několikahodinové debatě sněmovnou zazněl i smích.

Sobotkova vláda získala po téměř 11hodinovém grilování důvěru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka s Jiřím Dienstbierem
reklama

Koaliční kabinet ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL bude vládnout s důvěrou sněmovny. Poslanci hlasovali o jejím vyslovení v úterý, více než tři měsíce od voleb. Rozhodování předcházela zhruba jedenáctihodinová debata, které dominovala kritika opozice.

Vládu podpořilo 110 poslanců z vládní koalice (poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal byl totiž nepřítomen). Proti byly TOP 09 a ODS. Poslanci Úsvitu přímé demokracie na hlasování opustili sněmovnu, poslanci KSČM se zdrželi.

Před hlasováním ale došlo i na všeobecný smích, kdy předseda sněmovny Jan Hamáček měl vylosovat, od koho hlasování začne. „Vylosovaný byl poslanec 54, kterým je… Jan Hamáček,“ zarazil se, že vylosoval vlastní jméno, a rozesmál ostatní poslance. Hlasování pak pokračovalo vyvoláváním jednotlivých poslanců, kteří se vyslovili k důvěře vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…