Sobotku podporujeme, haškovci, ať vyvodí zodpovědnost, ozývá se z krajů

03.11.2013 9:00

Předsedu strany Bohuslava Sobotku (ČSSD) podpořily další krajské organizace. Kromě Karlovarského a Olomouckého kraje se za lídra strany postavili i na Vysočině a v kraji Plzeňském a Moravskoslezském. Tlak sílí na členy utajované schůze s prezidentem Milošem Zemanem. Mnozí straníci volají i po mimořádném sjezdu strany, prioritou je ovšem sestavení vlády.

Sobotku podporujeme, haškovci, ať vyvodí zodpovědnost, ozývá se z krajů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Sociální demokraté zasedli již v pěti krajských výkonných výborech, aby si ujasnili, na čí straně stojí. Zdali za Michalem Haškem, nebo Bohuslavem Sobotkou.

V kraji Plzeňském straníci Bohuslava Sobotku podpořili nejen jako předsedu strany, ale chtějí ho i za kandidáta na premiéra. Na zasedání výboru přijel Sobotka osobně. Tamní straníci podpořili i svého krajského šéfa a hejtmana Milana Chovance, který se tajné schůze v Lánech účastnil.

Podobně dopadlo jednání krajského výkonného výboru ČSSD na Vysočině. Kromě podpory Sobotky na schůzi vyzvali k opuštění stranických funkcí Michala Haška, Milana Chovance, Zdeňka Škromacha i Jeronýma Tejce.

Hlavně sestavit akceschopnou vládu

Jako předsedu strany, člena vyjednávacího týmu pro sestavení vlády i kandidáta na premiéra podpořili Sobotku na krajské konferenci v kraji Karlovarském. Účastníci lánské schůzky by podle krajského výboru měli zvážit vyvození osobní odpovědnosti. Hlavní je však sestavení akceschopné vlády, vytyčili.

Pro vyvození osobní zodpovědnosti účastníků schůzky u prezidenta Miloše Zemana je i krajská organizace ČSSD na Olomoucku, která rovněž podpořila Sobotku. Straníci navíc chtějí mimořádný volební sjezd, na kterém by se měl spor dvou stranických křídel uvnitř strany vyřešit.

Plnou podporu Sobotkovi vyjádřili i moravskoslezští sociální demokraté. Mimořádný sjezd strany ale výbor nakonec nepodpořil. „Zvítězil názor, že není čas na mimořádné sjezdy, ale je potřeba především ustavit vládu, věnovat se vládním povinnostem a plnění programu sociální demokracie," řekl Lidovkám.cz místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Přesto by měli účastníci schůze s prezidentem vyvodit osobní zodpovědnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letáky a před školu! Matky proti testům jdou do akce

6:42 Letáky a před školu! Matky proti testům jdou do akce

„Podám žalobu,“ sdělila redakci maminka 8letého chlapce Alena Hadravová. „Děti si zvyknou na vše, co…