Sobotkův Prouza: My ani nevíme, jak se máme strašně dobře

30.07.2015 9:16 | Zprávy
autor: vef

Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza se v rozhovoru pro SvobodnéFórum.cz zabýval kritikou britského premiéra Camerona, podíval se i do Řecka a hovořil rovněž o demonstracích proti uprchlíkům.

Sobotkův Prouza: My ani nevíme, jak se máme strašně dobře
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza

Britského premiéra Camerona Prouza v minulosti zkritizoval za postup při poskytování sociálních dávek přistěhovalcům. Za svá slova však zklidil kritiku některých českých politiků. I přesto nelituje. „Když poradci premiéra Camerona chystali jeho tour po Evropě během léta, tak se dodneška v těch materiálech můj tweet používal, což je důkazem, že je potřeba mluvit se všemi. Ne jen s těmi třemi nebo čtyřmi velkými zeměmi. Protože hlas mají nakonec všichni, takže je velmi nebezpečné zapomínat na tu komunikaci s ostatními. A koneckonců i z pohledu České republiky je možné se dohodnout na mnoha věcech, ale není možné se dohodnout na tom, že Češi, Poláci nebo Maďaři budou občany Evropy druhé kategorie. To je přesně to, co tehdy Cameron naznačoval. Chtěl lidi v Evropě sortovat podle toho, jaký mají pas, a ne podle toho, zda pracují nebo nepracují,“ uvedl Prouza. 

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…