Socani jsou podělaní strachem, jdou na porážku. Babiš to má prý pevně v rukou. Čtěte, co se povídá

07.06.2017 4:43

ParlamentníListy.cz se snažily posbírat střípky informací či náznaků ze zákulisí, které se týkají vládní krize.

Socani jsou podělaní strachem, jdou na porážku. Babiš to má prý pevně v rukou. Čtěte, co se povídá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Andrejem Babišem

Redakce ParlamentníchListů.cz hovořila s několika lidmi napříč politickým spektrem a zjišťovala, co se povídá okolo vládní krize a dalšího vývoje v zemi. Nutno zdůraznit, že jde pouze o zvěsti ze zákulisí, které lze jen velmi těžko potvrdit a pro které patrně nelze najít hmatatelné důkazy. Nicméně se o těchto věcech hovoří a každý může posoudit sám, zda je ta či ona zvěst více či méně pravdě podobná.

Akt zoufalství, který všechny naštval

Pokud jde o Sobotkovu demisi, tak prý neexistoval žádný konkrétní plán, jak pokračovat. Byl to prý víceméně jen krok zoufalství Sobotky reagující na klesající preference ČSSD a na vzestup voličské podpory hnutí ANO. Sobotka prý tento krok dokonce nekonzultoval ani se svým dlouholetým spolupracovníkem, vlivným Radkem Pokorným. Zato klíčovou osobou u demise byl údajně Vladimír Špidla, který prý dělá veškerá politická rozhodnutí.

Svým krokem Sobotka naštval své kolegy z ČSSD. „Členové vlády i další sociální demokraté naštvaně pobíhali po Sněmovně, jak je to možné a že jim nikdo nic neřekl a na nic se neptal,“ řekl redakci zdroj.

Kalousek rozpoznal, že demise Sobotky by Zemanovi potvrdila Hrad

Oznámená, avšak nakonec neuskutečněná, premiérova demise rozzlobila i Miroslava Kalouska, který si prý uvědomoval, že kdyby Sobotka podal demisi a Zeman by jmenoval nového premiéra, tento premiér by mohl vládnout prakticky až do Vánoc a Zeman by si takto prakticky jednoznačně zajistil své znovuzvolení.

Prezidentská kampaň by totiž prakticky neprobíhala, protože lidé i média by se zajímali především o to, koho Zeman pověří sestavením vlády po sněmovních volbách, a s tímto krokem by Zeman nespěchal. Tím by mediálně úplně vymazal své protikandidáty na Hrad.

Také by nechával budoucího premiéra v nejistotě a zajistil by si, aby proti němu nestavil protikandidáta. Sobotkova zpátečka a stáhnutí demise byla zapříčiněna prý i tím, že tento fakt Kalousek Sobotkovi důrazně vysvětlil. To, že jsou si oba politici politicky blízcí, není žádné tajemství.

Jak je důležité míti spravedlnost… Bavte se s volem v pátek o tom, že jde v sobotu na porážku

Dále po Sněmovně kolují nepodložené zvěsti, že kolem Babiše krouží policie, co se týče Čapího hnízda, ale že státní zástupci odmítají jít proti Babišovi.

„Je to víceméně tak, že Chovanec má pod kontrolou policii, ale to mu je houby platné, protože Babiš má přes ministra spravedlnosti pod kontrolou státní zástupce, bez kterých se nic nepohne. Babiš to má tedy strategicky pod kontrolou. Navíc je otázka, zda ještě něco nevyplave na ČSSD – OKD, plzeňská Škodovka, peníze ve fotbale. Socani v Praze jsou podělaní strachem. Březina ani nevylejzá, a tak dále. Počkejme si, zda jejich příběh bude před volbami pokračovat. Babiš situaci pevně drží v rukou. Chovanec je nervózní, že nemůže nic dělat. No, bavte se s volem v pátek o tom, že jde v sobotu na porážku,“ řekl redakci dobře informovaný zdroj.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

19:20 Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

Britové dali ve čtvrtečních volbách jasně najevo, že už mají tahanic kolem brexitu plné zuby a už ko…