Sociální demokracie Královéhradeckého kraje podpořila na místopředsedy také Onderku a Staňka

26.03.2018 21:26

Sociální demokracie Královéhradeckého kraje podpořila na místopředsedy ČSSD kromě dříve schválených kandidátů nově také poslance Romana Onderku a poslance a olomouckého primátora Antonína Staňka. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor ČSSD. ČTK to řekl předseda krajské organizace ČSSD a poslanec Jan Birke. Řadové místopředsedy bude volit sjezd strany na svém pokračování dne 7. dubna v Hradci Králové.

Sociální demokracie Královéhradeckého kraje podpořila na místopředsedy také Onderku a Staňka
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Současně krajský výkonný výbor dnes potvrdil lednové rozhodnutí krajské konference, která na řadové místopředsedy nominovala hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, starostku Kopidlna na Jičínsku Hanu Masákovou a lékaře z Hradce Králové Lubomíra Hejzlara.

Krajský výkonný výbor také přijal usnesení, že bude trvat na korespondenčním hlasování, tedy referendu, všech členů ČSSD o případném vstupu do vlády s hnutím ANO. Uspořádání závazného stranického referenda o vstupu do vlády s hnutím ANO schválili delegáti první části sjezdu 18. února.

Vedení ČSSD nyní vyjednává o podmínkách možné budoucí vlády s ANO. Po na úterý plánované schůzce předsedy ČSSD Jana Hamáčka a předsedy ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše by měla následovat jednání ve třech, tedy za přítomnosti komunistů, kteří jednají o tiché podpoře případné vlády. Dojednané podmínky případného vstupu do vlády s ANO bude ČSSD probírat na pokračování sjezdu 7. dubna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

12:35 Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

V nedělní Partii televize Prima se střetli předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan a první místo…