Sociální demokracie zahájí sjezd, zvolí nové vedení

13.03.2015 6:32

Sociální demokraté si dnes na sjezdu, který začíná v Praze, zvolí nové vedení. Staronovým předsedou strany by se měl bez problémů stát premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který je jediným kandidátem na funkci. Zajímavější může být souboj o místopředsednické posty, o nichž bude rozhodovat rekordní počet více než 750 delegátů.

Sociální demokracie zahájí sjezd, zvolí nové vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
 
O místopředsednické funkce se uchází hned několik členů vlády, včetně ministra vnitra Milana Chovance, ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ministryně práce Michaely Marksové Tominové a ministra pro legislativu Jiřího Dienstbiera. Chovanec a Dienstbier se přitom spolu s bývalým šéfem poslanců ČSSD Jeronýmem Tejcem ucházejí o pozici prvního místopředsedy strany. 
   
Na řadové místopředsednické posty, z nichž jeden je vyhrazen ženám, mají vedle členů vlády nominace i současný místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec, náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, šéf Sněmovny Jan Hamáček nebo poslanec Jaroslav Foldyna. 
   
Vedle volby vedení bude zásadním bodem dvoudenního sjezdu ČSSD hlasování o nových stanovách. To delegáty čeká v sobotu. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Státní vlajka by se neměla hanobit, natož vytahovat z vaginy!“, „A není to subjektivní hodnocení?“ Profesor Osolsobě debatoval s mladičkým studentem a velmi často nevěřil vlastním uším

19:49 „Státní vlajka by se neměla hanobit, natož vytahovat z vaginy!“, „A není to subjektivní hodnocení?“ Profesor Osolsobě debatoval s mladičkým studentem a velmi často nevěřil vlastním uším

Brněnská studentská televize Studex pozvala do studia profesora Petra Osolsobě. Ten odstoupil z uměl…