Šok: Nová ministryně, už je na internetu. MF Dnes o ní ví taky

07.04.2021 9:15

Když na včerejší tiskové konferenci stanuli ministři za hnutí ANO Robert Plaga, šéf resortu školství, a Jan Blatný, ministr zdravotnictví, před novináři, odpovídali, že o svém vyhazovu z vlády, o kterém spekulovala CNN Prima News, nic nevědí. Ale MF Dnes, kterou před 8 lety Babiš koupil, zřejmě ví mnohem víc. MF Dnes zmínil jméno pedagožky, která by se mohla stát další ministryní školství. Sama už se vyjadřuje i na Twitteru tak, jako by se chystala na příchod do kabinetu. Dne informací CNN Prima News bude nový ministr jmenován v 11 hodin, ať už jím bude kdokoliv.

Šok: Nová ministryně, už je na internetu. MF Dnes o ní ví taky
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Robert Plaga v Partii Terezie Tománkové
reklama

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

33%
67%
hlasovalo: 8205 lidí

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si trvá na tom, že k boji s pandemií koronaviru přistupuje jako odborník. Jako odborník mimo jiné odmítá vpustit ruskou vakcínu proti covidu Sputnik V do Česka, tedy dokud ji neposoudí Evropská léková agentura. Na již zmíněné tiskové konferenci Blatný uvedl, že stejně přistupoval i k americké vakcíně Pfizer, kterou Česko mělo k dispozici v prosinci, ale nezačalo jí očkovat dřív, než EMA vydala stanovisko.

Premiér Babiš už Blatnému poslal několik vytýkacích dopisů, kde dal najevo, že není spokojen s prací člena vlády. Zdá se mu například, že Blatný málo propaguje léky proti covidu Bamlanivimab a Regeneron.

Ministr školství pak dlouhodobě odmítá přistoupit na Babišův nápad s úřední maturitou.

CNN Prima News přišla v úterý s informací, že oba ministry Babiš z vlády ve středu vyhodí.

Pánové však dali na tiskové konferenci najevo, že o tom nic nevědí.

„Ty spekulace, jak jste je nazvala, byly v médiích, ale ta informace ke mně na žádném jednání s premiérem nedoputovala, ani SMSkou, ani e-mailem, ani jiným kanálem,“ oznámil Plaga.

Blatný konstatoval, že může říct totéž jako jeho kolega.

Ale zatímco oba pánové o svém vyhazovu nic nevědí, MF Dnes, kterou Babiš v roce 2013 koupil, už tuší, že ministři už nechtějí svou práci dělat. List dokonce přišel se jménem nové ministryně školství.

„Podle lidí z okolí premiéra přitom v poslední době v souvislosti s obměnou zvažoval angažovat ředitelku ZŠ v Sadské Blanku Žánovou, která mu v oblasti školství již radila, někdejší poslankyni za hnutí ANO a pedagožku Ivanu Dobešovou nebo předsedkyni Učitelské platformy Petru Mazancovou. Všechny tři však v reakci na dotaz MF DNES odmítly, že by od premiéra nabídku na ministerský post dostaly. V souvislosti s možným obsazením nejvyššího školského postu se pak ještě mluví o Martině Přenosilové, která už od roku 2004 buduje síť vzdělávacích institucí. Včera nicméně nebyla k zastižení,“ napsal deník.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Přenosilová je ředitelkou pražské mateřské a základní školy Beehive

Není přitom bez zajímavosti, že Přenosilová už na sociální síti Twitter komunikovala pod hlavičkou ministryně školství.

„Prakticky rok uzavřené školy způsobily nevyčíslitelné škody. Nejenom ekonomické, ale především ‚lidské‘. Školáci se budou z pandemie vzpamatovat velmi dlouho. Bude to náročné. Máme ale skvělé učitele a pracovníky ve školství. Vím, že společně to dokážeme!“ napsala Přenosilová na Twitteru pod hlavičkou ministryně MŠMT.

Jde o novou ministryni?

Její vystoupení zaujalo i lidoveckého poslance Marka Výborného.

„Právě teď (7:39) bliklo toto upozornění, začala mě sledovat ‚nová ministryně‘ s odkazem na oficiální Ministerstvo školství ČR. Tak jestli toto je nový svérázný způsob oznamování personálních změn... dnešek bude asi turbulentní. Ale jen to dokresluje naprostý chaos toho, kdo měl odejít. Andrej Babiš,“ napsal Výborný.

Jde o novou ministryni?

Ministerstvo školství však tvrdí, že s aktivitami Přenosilové nemá nic společného.

Mluvčí resortu Aneta Lednová přitom spojitost účtu s úřadem popřela: „S jejím twitterovým účtem nemáme jako MŠMT nic společného,” napsala v SMS serveru Novinky.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…