Šok kolem Babiše: Jde o Čapí hnízdo. Přinesla to Slonková

10.09.2019 8:20

Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil zvažuje, že odejde od policie. Důvod? To, že státní zástupce Jaroslav Šaroch prosazuje zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho rodiny. Píše o tom investigativní reportérka Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz.

Šok kolem Babiše: Jde o Čapí hnízdo. Přinesla to Slonková
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo
reklama

Pavel Nevtípil navrhl žalobci, aby poslal premiéra Andreje Babiše před soud kvůli podezření z dotačního podvodu, státní zástupce je však jiného názoru. Podle serveru Neovlivní.cz je tak Nevtípil na odchodu. Zdroj z bezpečnostní komunity uvedl, že mluvil o tom, že chce odejít. 

Anketa

Měl by se Andrej Babiš bát demonstrací „Milionu chvilek“ v období kolem 17. listopadu?

6%
94%
hlasovalo: 19154 lidí

„Říkal, že toho má tak akorát. To, že státní zástupce, s kterým ten případ čtyři roky řešil, ve finále couvne, byla pro něj pověstná poslední kapka,“ tvrdí zdroj. Další pak dodává, že to vskutku vypadá, že je Nevtípil rozhodnutý. „Zatím to ale nadřízeným nepodal,“ dodal. 

Nevtípil je v hledáčku premiéra Babiše (ANO) od začátku svojí kauzy, kdy jej lídr hnutí obviňuje z nepoctivosti. Naznačuje rovněž to, že Nevtípil pracuje v režii mafie. 

V případu Čapího hnízda čelí návrhu na podání obžaloby premiér Babiš, někteří jeho příbuzní a několik dalších lidí. Městské státní zastupitelství v Praze uvedlo, že dozorový státní zástupce změnil právní názor, podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání.

Podle pražského městského státního zastupitelství nelze odhadnout, jak dlouho nyní bude jeho šéf Martin Erazím studovat předložený spis. Jestliže Erazím dospěje k odlišnému právnímu názoru než Šaroch, může mu dát pokyn, aby ve věci rozhodl jinak. Vedle zastavení stíhání připadá v úvahu podání obžaloby, postoupení případu jinému orgánu nebo vrácení případu policii k došetření.

V souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo je premiér Babiš od října 2017 obviněný z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Označuje to za účelovou kampaň. Stíháni jsou také: premiérova žena Monika, dcera Adriana Bobeková či švagr Martin Herodes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…