Soros? Trump? Erik Best rozebírá, kdo dnes stojí za demonstracemi proti Babišovi

05.06.2019 19:58

Americký novinář Erik Best se zamyslel nad tím, zda jsou současné demonstrace proti českému premiérovi Andreji Babišovi, kde se volá po jeho demisi, podporovány z Washingtonu.

Soros? Trump? Erik Best rozebírá, kdo dnes stojí za demonstracemi proti Babišovi
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Český předseda vlády Andrej Babiš byl na návštěvě ve Spojených státech, navštívil centrálu americké CIA a na rozdíl od prezidenta Zemana, kterému se to navzdory snaze české diplomacie zatím nepodařilo, zavítal i do Bílého domu na setkání se 45. prezidentem Donaldem Trumpem.

Americký novinář Erik Best na svém webu připomíná, že kromě návštěvy Andreje Babiše u Donalda Trumpa se řeší také nákup amerických vojenských vrtulníků českou armádou. Do Senátu USA dorazila žádost o nákupů vrtulníků 6. května.

O pár dní dřív spustili členové platformy Milion chvilek pro demokracii demonstrace, kde požadovali odchod Marie Benešové z postu ministryně spravedlnosti. Dáma byla do této funkce nominována Babišovým hnutím a demonstranti projevili obavy, že dáma nemusí být zcela nestranná, až dojde na lámání chleba v dotační kauze farmy Čapí hnízdo, kde je obviněn také předseda vlády Andrej Babiš. Postupem času počty demonstrantů narůstaly a protestní akce se přelily z Prahy do desítek českých a moravských měst. Demonstranti na nich začali kromě demise Marie Benešové požadovat i demisi Andreje Babiše.  

Best si v této souvislosti položil otázku, zda jsou dnešní demonstrace podporovány i z Washingtonu. Zaujalo ho, že sám Babiš už naznačil, že v pozadí demonstrací může stát i americký miliardář George Soros. Donalda Trumpa však zatím nezmínil.

„Některé organizace zapojené do protestů dostávají finance od Trumpovy administrativy. Dne 3. června americký velvyslanec Stephen King v Blesku prohlásil, že má s Babišem i s prezidentem Zemanem výtečné vztahy. Dne 4. června obvinil Babiš George Sorose z toho, že pomáhá financovat snahu zbavit ho funkce premiéra. Na Trumpovu administrativu Babiš zatím nepoukazuje,“ napsal k tomu Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…