Soros není zlý! Přesvědčuje Český rozhlas

16.09.2019 11:32

George Soros je jedním z nejbohatších lidí ve Spojených státech. A navzdory tomu, že ze svého majetku rozdal 32 miliard dolarů, je pro řadu politiků po celém světě hlavním symbolem zla. Je mu už 89 let, ale tito politici mají pocit, že Soros je hlavní pekelník, který si chce i v tomto pokročilém věku podmanit svět. Jak na to přišli?

Soros není zlý! Přesvědčuje Český rozhlas
Foto: repro youtube, tan
Popisek: George Soros
reklama

Na miliardáře George Sorose jako na podporovatele migrační vlny ukazuje často Tomio Okamura, Petr Bystroň z Alternativy pro Německo, slovenský poslanec Luboš Blaha, italský exministr vnitra Matteo Salvini nebo maďarský premiér Viktor Orbán.  

Anketa

Kdybyste si mohli zablokovat veškeré vysílání České televize, a zbavit se tak placení koncesionářského poplatku, využili byste takovou možnost?

95%
5%
hlasovalo: 31773 lidí

BBC si položila otázku, kde se vlastně zrodil obraz George Sorose jako pekelníka? Českým čtenářům zprávu přiblížil Český rozhlas.

Všechno prý začalo v roce 1992.

Odkud se ale vzalo přesvědčení, že právě Soros je úhlavním konspirátorem planety? ptá se BBC. V Británii je nenáviděnou figurou od září 1992, kdy donutil Spojené království k odchodu z Evropského mechanismu směnných kurzů. Spekulací vydělal miliardu dolarů,“ uvedl server.

V roce 2003 se pak postavil proti rozpoutání války v Iráku a začal podporovat tehdy opoziční americkou Demokratickou stranu.

„Nový a podstatně nebezpečnější rozměr dodalo útokům na miliardáře vítězství Donalda Trumpa. Když zahynula v srpnu 2017 jedna demonstrantka během rasových nepokojů v Charlottesville, ihned se objevila tvrzení, že si vše objednal Soros, aby poškodil obraz nového prezidenta,“ pokračoval veřejnoprávní rozhlas.

Maďarský premiér Viktor Orbán prý začal na Sorose útočit na radu dnes již zesnulého politického poradce Arthura Finkelsteina, který říkával, že chce-li politik uspět, musí si najít nepřítele, proti kterému se vymezí. Nestačí si však najít liberální demokracii, kterou Orbán opakovaně napadl. Finkelstein údajně doporučil Orbánovi, aby si našel konkrétní osobu, se kterou liberální demokracii spojí. A Orbán si našel Sorose.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…