Soros rozdával ceny českým novinářům. Nejvíce jich dostali zástupci ČT a ČRo

03.05.2019 11:41

Nadace Open Society Fund amerického miliardáře maďarského původu George Sorose vyhlásila výsledky dalšího ročníku soutěže Novinářské ceny o nejlepší žurnalistické projekty. Takhle to dopadlo.

Soros rozdával ceny českým novinářům. Nejvíce jich dostali zástupci ČT a ČRo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Zvláštní ocenění, Česko-slovenskou cenu veřejnosti, získal in memoriam zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak za své články o možném propojení některých slovenských politiků s italskou mafií. Informuje o tom server mediaguru.cz.

V kategorii nejlepší psaný komentář zvítězil David Klimeš s textem pro časopis Ekonom, v němž varoval před tikáním sociální bomby v naší společnosti. Naše populace rychle stárne a na to podle Klimeše musíme reagovat nezbytnými reformami našeho systému, jinak za pár let zjistíme, že máme opravdu velký problém.

Anketa

Podporujete vládu Andreje Babiše? (Hlasování od 1.5.2019)

78%
hlasovalo: 21455 lidí
V kategorii nejlepší reportáž uspěl Marek Šálek z časopisu Reportér se svou sérií textů nazvaných Svět mimo Prahu. V kategorii analytické žurnalistiky uspěla Kristýna Novotná ze serveru iRozhlas.cz. Věnovala se případům, v nichž evropské dotace určené pro menší podniky čerpaly i podniky velké.

Úspěch si připsala také Marie Bastlová. Porota ocenila její pravidelné rozhovory s politiky a s dalšími hosty ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu.

Bez ceny neodešli ani pracovníci pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera. Porota ocenila jejich sérii reportáži o již zmíněném Jánu Kuciakovi. Pořad Reportéři však získal ještě jednu cenu. Obdržela ji Stáňa Raupachová za reportáž Utajené kaly.

Naprázdno nevyšel ani časopis Respekt. V kategorii psané žurnalistiky si za nejlepší rozhovor vysloužila ocenění Kateřina Šafaříková, která si povídala s novinářem Philippem Lançonem, s mužem, který přežil útok teroristů na redakci časopisu Charlie Hebdo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

15:06 Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

Komentátor Martin Fendrych se pustil do Ladislava Jakla, bývalého tajemníka prezidenta Václava Klaus…