Soud dnes rozhodne o odvolání Rittiga ve věci jeho žaloby na protikorupční fond

16.09.2014 6:12

Vrchní soud v Praze dnes rozhodne o odvolání lobbisty a podnikatele Ivo Rittiga v žalobě na Nadační fond proti korupci. Rittig chce odškodnění za údajně nepravdivé tvrzení, že je spojený s kauzou předražených jízdenek pražského dopravního podniku. Městský soud v Praze mu nedal loni v červnu za pravdu.

Soud dnes rozhodne o odvolání Rittiga ve věci jeho žaloby na protikorupční fond
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Podnikatel chce omluvu za tvrzení fondu z tiskové zprávy z prosince 2011. Lobbista, který dlouhodobě žije v Monaku, tvrdí, že ho fond poškodil v osobních i obchodních vztazích.

Podle městského soudu fond prokázal pravdivost svých závěrů včetně propojení Rittiga s dopravním podnikem. Po právu tak prý použil ve spojení se slovem „pravděpodobně" tvrzení, že Rittig byl konečným příjemcem 17 haléřů za každý prodaný lístek městské dopravy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…