Soud projedná žalobu Urbanové na senátora Čunka a KDU-ČSL

28.02.2014 6:29 | Zprávy

Pražský městský soud dnes projedná žalobu Marcely Urbanové, bývalé sekretářky lidoveckého senátora Jiřího Čunka, na Čunka a vládní stranu KDU-ČSL. Žena požaduje omluvu a půl milionu korun za údajně nepravdivé a zavádějící informace, které senátorův web zveřejnil o její roli v případu údajné Čunkovy korupce. Domáhá se také odstranění těchto tvrzení.

Soud projedná žalobu Urbanové na senátora Čunka a KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Urbanová byla hlavní svědkyní v kauze, v níž Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Čunkovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Urbanové pro křivou výpověď.

Na webu www.jiricunek.cz, který napadá žaloba, se mimo jiné píše, že bylo pravomocně rozhodnuto, že Urbanová v Čunkově kauze lhala. Při vyšetřování prý vyšly najevo její nestandardní schůzky s policií ještě před Čunkovým obviněním. Urbanová prý byla do procesu trestního řízení vmanipulována svým právníkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Vláda a prezident

Podle vás je v pořádku, že prezident zasahuje nebo chce zasahovat do programového prohlášení vlády? Že má možnost ovlivnit, koho jmenuje ministrem chápu, ale zasahovat do programového prohlášení je podle mě mimo jeho jurisdikci nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …