Soud projedná žalobu právničky kvůli uzavření škol

07.05.2020 6:50

Pražský městský soud dnes projedná správní žalobu právničky Venduly Zahumenské, která se domáhá zrušení některých opatření souvisejících s nouzovým stavem. Podle jejího manžela, jenž žalobu podal, se bude soudní senát zabývat přinejmenším zákazem přítomnosti žáků a studentů ve školách.

Soud projedná žalobu právničky kvůli uzavření škol
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Zahumenští kritizují postup premiéra Andreje Babiše (ANO) v době koronavirové pandemie. „Vadí nám, že Babiš zneužívá stávající situaci a namísto toho, aby řádně a dle předem stanovených protokolů jmenoval Ústřední krizový štáb, jehož součástí je i epidemiologická komise, hraje divadýlko o několika hercích, soustavně lže a vše překrucuje,“ vysvětlili po podání žaloby na svém blogu.

Manželé původně krátce po vyhlášení nouzového stavu napadli jako neústavní celkem čtyři opatření - samotný nouzový stav, uzavření části obchodů, zákaz volného pohybu a uzavření škol. Dvě opatření však vláda následně zrušila a nahradila je opatřeními ministerstva zdravotnictví. Soud proto Záhumenské vyzval, aby žalobu změnili, což se také stalo. Proti tomu se ovšem ozvali právníci vlády, kteří postup soudu kritizovali jako překročení mezí nestrannosti a stěžovali si na podjatost senátu u Nejvyššího správního soudu. Ten námitku zamítl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

14:20 Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

Andreje Babiše podle všeho odmítli v Třeboni obsloužit. Trhovec řekl, že premiéra nenávidí a nic mu …