Soud rozhodne o žalobě na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech

06.09.2019 6:43

Okresní soud Praha-západ dnes rozhodne o žalobě, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům o tom, že lidé na loňských demonstracích proti vládě byli zaplacení. Po Babišovi se domáhá omluvy. Babišův právní zástupce tvrdí, že premiérovy výroky nemohly do práv ženy zasáhnout.

Soud rozhodne o žalobě na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Žena uvedla, že pokud premiér označil demonstranty za zaplacené, myslel tím i ji. U soudu ve středu popsala, jak jí po Babišově vyjádření začaly chodit zprávy například s dotazy, kolik za demonstrace "bere". Doplnila, že kvůli premiérovi se lež zakořenila ve veřejném prostoru a těžko se vyvrací. Podle Babišova právního zástupce ale výroky nebyly způsobilé zasáhnout do jejích práv a obecně nejsou dehonestující.

Filipová se loni zúčastnila demonstrace 11. července, kdy poslanci rozhodovali, zda dají Babišově menšinové vládě důvěru. Po demonstraci poslanec ANO Pavel Růžička zveřejnil, že slyšel demonstranty, jak se baví o tom, kam mají jít pro peníze. To účastníci demonstrace odmítli. Babiš v reportáži následně uvedl, že protestující jsou "stále stejní lidi" a že si neumí představit, že by někdo protestoval 16 hodin, takže "nějaká motivace tam bude".

Babiš poté mluvil o zaplacených demonstracích v souvislosti s protestem před Českým rozhlasem z 21. srpna. Na TV Barrandov premiér na konci loňského srpna řekl, že lidé, co na něj pískali, byli zaplacení a že jde o politické odpůrce na objednávku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…