Soud s Bártou český politický systém neohrozí, píše Česká pozice

11.03.2012 8:20

To, jestli bude šéf Věcí veřejných odsouzen, nebo zproštěn obvinění, politický systém v ČR to nijak neohrozí. Záleží jen na tom, aby byl proces spolehlivý, myslí si server Česká pozice.

Soud s Bártou český politický systém neohrozí, píše Česká pozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Vítem Bártou
reklama

Bártovi hrozí mnohaleté vězení. „Proto mějme pochopení pro jeho občasné emocionální reakce nemající daleko k pláči. Vždyť koho by téměř nerozplakalo, jestliže jsa profesionál, absolvent Policejní akademie a dlouholetý vlastník bezpečnostní agentury ABL specializující se také na „šmírování“, se v soudní síni dozví, že si Škárka pořídil obrazový a zvukový záznam v Bártově bytě vybaveném rušičkami, když od superguru dostával 170 tisíc korun,“ píše autor.

Dostal úplatek i Tluchoř?

Kdyby byly Věci veřejné demokratickou stranou, nemohl by se podle serveru Bárta nikdy stát předsedou jejich poslaneckého klubu. „To, že „véčka“ včas Bártu neodklidily stranou, a naopak ho jejich poslankyně a poslanci manifestačně potvrdili v čele svého klubu, je pouze zdánlivě nepochopitelné,“ uvádí server.  Vysvětluje to tím, že Bárta je nedotknutelnou autoritou.

Autor také připomíná, že by se kauza mohla ještě rozrůst – pokud by se například ukázalo, že úplatek dostal i Petr Tluchoř a celou dobu šlo o to dostat VV z vlády a zajistit koalici většinou bez nich.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…