Soud uložil aktivistovi Popelkovi podmínku za útok na policistu

21.01.2014 13:47 | Zprávy

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes uložil osmiměsíční podmíněný trest mluvčímu Holešovské výzvy Slávkovi Popelkovi za to, že při dubnové demonstraci u Úřadu vlády záměrně dvakrát najel vozem do zasahujícího policisty. Muž s rozsudkem nesouhlasí a na místě se odvolal. Tvrdí, že se s autem rozjel, aby uposlechl policejní výzvy k opuštění prostranství. Za násilí proti úřední osobě mu hrozí až šest let vězení.

Soud uložil aktivistovi Popelkovi podmínku za útok na policistu
Foto: hns
Popisek: Slávek Popelka

Holešovská výzva dlouhodobě požadovala odstoupení vlády Petra Nečase (ODS). Jednu z demonstrací uspořádala loni 10. dubna před pražskou Strakovou akademií v době, kdy v budově začínala schůze ministrů. Sedmapadesátiletý Popelka tam svým vozem se zvukovou aparaturou, z níž přehrával státní hymnu a svatováclavský chorál, zastavil provoz.

Popelka u soudu již dříve vypověděl, že byl rozhodnutý alespoň na chvíli zablokovat dopravu

"S rozsudkem nesouhlasím. Mám aspoň o důvod víc pokračovat v tom, co jsme dělali doposud. Možná, že se poměry v této zemi již brzy změní," prohlásil po vyhlášení verdiktu Popelka. Do soudní síně ho dnes přišly podpořit asi dvě desítky jeho stoupenců. Při čtení rozsudku vykřikovali hesla jako "ostuda" nebo "politický proces".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Extremisti“, „Manipulace!“ Richterová a Šichtařová v zuřivé hádce. To tu ještě nebylo

17:45 „Extremisti“, „Manipulace!“ Richterová a Šichtařová v zuřivé hádce. To tu ještě nebylo

36. epizoda pořadu Terezie Tománkové hostila čtyři političky, které usilují o mandát v blížících se …