Soudce Berku amnestovali, ale jisté nic nemá. Bradáčová na to prý dohlédne

11.01.2013 12:14 | Zprávy
autor: ane

Soudce Jiří Berka, který byl zapletený do takzvané konkurzní mafie, si může dnes oddechnout. Krajský soud v Českých Budějovicích ho dnes amnestoval. V roce 2010 byl Berka odsouzen na devět let za mřížemi, kam ale nenastoupil kvůli odvoláním jeho kompliců.

Soudce Berku amnestovali, ale jisté nic nemá. Bradáčová na to prý dohlédne
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Jiří Berka je amnestován v plném rozsahu, Vladislav Větrovec pouze částečně, a to za hlavní skutek zločinného spolčení. Trestní řízení u pana Větrovce pokračuje v té části, která se týká uplácení," potvrdil dnes serveru Idnes.cz místopředseda táborské pobočky krajského soudu Zdeněk Kučera. Vyhráno ale Berka ani jeho komplic Větrovec zcela nemají. Státní zástupce může podat na rozsah amnestie stížnost. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbrojařský maňásek. Připomínka, co se dělo ve Varech, když Pavel ještě nebyl prezident

4:44 Zbrojařský maňásek. Připomínka, co se dělo ve Varech, když Pavel ještě nebyl prezident

Všichni stojíme při vás, volali umělci z pódia k čestné lóži karlovarského divadla, kde seděl prezid…