Soudkyně - manželka Langera: Ten, co čmáral na plakáty, je vážně tvrdohlavý

14.02.2012 14:06

Nezvykle přísný trest si od olomouckého okresního soudu vyslechl řidič autobusu Roman Smetana. Soudkyně Markéta Langerová, manželka někdejšího vlivného politika ODS, ho nejprve posílala na sto hodin veřejně prospěšných prací. Ty ale bojkotoval, stejně jako později nařízené domácí vězení. Rebel z Olomoucka tak za přikreslování rohů a knírků skončí na sto dní ve vězení.

Soudkyně - manželka Langera: Ten, co čmáral na plakáty, je vážně tvrdohlavý
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle soudkyně Langerové nebylo možné postupovat jinak, neboť tvrdohlavý řidič Svoboda odmítal s úřady jakkoli spolupracovat. Problémy, kterými Svoboda odůvodňoval svou neochotu vykonávat veřejně prospěšné práce, navíc podle soudkyně nebyly dostatečně závažné. “Trestu se odsouzený nevyhne v případě, že jej odmítne vykonat,“ vysvětlovala Langerová v rozhovoru pro iHned.cz.

Konec bojkotu

Mnoho prostoru pro bojkot již řidiči nezbývá. Pokud by odmítl nastoupit do výkonu trestu, dopustil by se přečinu maření úředního rozhodnutí a mohl by být do věznice policií eskortován.

“S takovýmto postojem u odsouzených, se kterými jsem měla možnost jednat, jsem se nesetkala,“ komentuje Svobodovo chování Langerová. Zda může být Svobodovo chování motivováno tím, že je soudkyně manželkou Ivana Langera, odmítá Langerová komentovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…