Soudkyně nechá prověření výpovědi Nečase na státních zástupcích

30.11.2017 13:41 | Zprávy
autor: mp

Soudkyně Pavla Hájková, která rozhodovala v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, nebude dávat podnět k prověření možné křivé výpovědi bývalého premiéra Petra Nečase. Uvedla to dnes na dotaz ČTK s tím, že očekává, že iniciativy se chopí státní zastupitelství.

Soudkyně nechá prověření výpovědi Nečase na státních zástupcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem

Hájková při odůvodnění odsuzujícího rozsudku řekla, že Nečas jako svědek nemluvil pravdu, čímž se snažil prospět své obžalované manželce Janě (dříve Nagyové).

Hájková z Obvodního soudu pro Prahu 1 dospěla minulý týden k závěru, že šéfka premiérova kabinetu Nečasová nezákonně zaúkolovala vojenské zpravodajce sledováním tehdejší Nečasovy ženy Radky a dvou zaměstnanců úřadu vlády. Obžalovaným uložila podmíněné tresty a zákazy činnosti. Nečasová tvrdí, že je nevinná, v čemž ji svou výpovědí podpořil i Nečas. Soudnímu senátu řekl, že se na zpravodajce obrátil sám, protože se obával o bezpečnost své rodiny.

Podle soudkyně nevypovídal pravdu, za což mu v případě, že se to prokáže, hrozí až tři roky vězení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico překvapil: Co s Ukrajinou po válce?

20:20 Fico překvapil: Co s Ukrajinou po válce?

Slovenský premiér Robert Fico se pochlubil dalším setkáním se studenty v Bratislavě. V komentáři na …