Soudruh Štěch byl ve straně deset let, vlezl tam z kariérismu, připomíná šéfredaktor Léko. A tento člověk je váš nový Václav Havel?

24.08.2018 8:54

Premiér Andrej Babiš si vyslechl mnoho ostrých slov a pískotu, když jako někdejší normalizační komunista vzpomínal na oběti sovětské okupace, která odstartovala v noci z 20. na 21. srpna roku 1968. Jenže vedle Babiše stál jiný normalizační komunista, který byl ve straně ještě déle než Babiš - Milan Štěch z ČSSD. A ten se od demonstrantů dočkal potlesku.

Soudruh Štěch byl ve straně deset let, vlezl tam z kariérismu, připomíná šéfredaktor Léko. A tento člověk je váš nový Václav Havel?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pietní akt k 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy u budovy Českého rozhlasu doprovázely protesty proti vládě premiéra Andreje Babiše
reklama

Když premiér Andrej Babiš (ANO) promlouval u příležitosti 50. výročí počátku okupace Československa, od kolemstojících lidí se dočkal hlasitého pískotu a odsouzení. Předsedovi vlády vyčetli, že on sám vstoupil do komunistické strany až za normalizace, takže jako správný komunista musel tehdy okupaci schválit. Navíc za normalizace spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Protestujícím u Českého rozhlasu přišlo nemístné, že na oběti srpnové okupace vzpomínal právě tento člověk.

Šéfredaktor Lidových novin István Léko však připomíná, že Babiš nebyl normalizačním komunistou, který mluvil před Českým rozhlasem. Slovo si vzal také stávající předseda Senátu Milan Štěch, který se dočkal potlesku. Přitom byl členem komunistické strany podstatně déle než Andrej Babiš.

„Soudruh Milan Štěch, normalizační kádr, který vstoupil do KSČ v roce 1979 z kariérních důvodů, jak sám přiznal, a vydržel v ní až do listopadu 1989. Nyní dělá kariéru v barvách ČSSD. Ve chvíli, kdy Štěch dostal tak obrovský potlesk, každý musel pochopit, že tento kravál má jiné, čistě politické důvody. Jedním dechem zatracovat českého premiéra za bývalé členství v KSČ a za to, že jeho vláda je u moci díky hlasům komunistů, a současně nadšeně aplaudovat předsedovi Senátu, který byl v  KSČ v  době, kdy veškeré ideály pražského jara byly rozježděné sovětskými tanky a pošlapané normalizačními kádry jako on, je lacině zinscenovaná politická fraška. Navíc jako by se nevědělo, že ČSSD, již Štěch reprezentuje, vládne také jen díky komunistům," zdůraznil Léko.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Lidé, kteří tleskali Štěchovi, by měli vědět, že tleskali normalizačnímu komunistovi, který musel invazi podpořit, pokud chtěl zůstat ve straně. Na jednoho normalizačního komunistu pískat a druhému tleskat téměř jako by to byl druhý Václav Havel, se šéfredaktorovi zdá pokrytecké. Podle novináře navíc demonstranti svým pískotem znehodnotili pietní akt k 68. roku.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže pane Prymulo, takhle ne! Ondřej Hejma jasně nastupujícímu ministrovi

12:24 Takže pane Prymulo, takhle ne! Ondřej Hejma jasně nastupujícímu ministrovi

S Ondřejem Hejmou si tentokrát o kauzách povídal v XTV Petr Vojnar. Hejma si z rostoucích statistik …