Soudruh prezident, Rath a nejhloupější ministryně. Tomáš Cikrt láteří na Zemanova kandidáta

2. 9. 2013 9:40

Někdejší mluvčí exministra zdravotnictví Tomáše Julínka Tomáš Cikrt nenechává nit suchou na novém kandidátovi na pozici na ústavního soudce Radovanu Suchánkovi. Toho Senátu navrhne prezident Miloš Zeman a Cikrt připomíná, že je to muž spojený s Davidem Rathem.

Soudruh prezident, Rath a nejhloupější ministryně. Tomáš Cikrt láteří na Zemanova kandidáta
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

„Soudruh prezident navrhne na ústavního soudce vskutku charakterního člověka Radovana Suchánka, bývalého náměstka jedné ze dvou nejhloupějších ministryň zdravotnictví Emmerové a jejího nástupce, sedmičkového Davida Ratha (to nepočítám, že mezitím i krátce sluníčkového pana Škromacha, který dočasně resort řídil). Suchánek patří mezi nejbližší Rathovy právníky. To ten ÚS bude vypadat!“ rozčílil se na sociální síti Facebook Cikrt.

A obratem odkazuje na text Hospodářských novin z loňského srpna, v němž se praví, že bývalý Rathův náměstek na resortu zdravotnictví dostal od Středočeského kraje 580 tisíc za svou poradenskou činnost. ČTK popisuje dosavadní profesní dráhu Radovana Suchánka. Působí na Univerzitě Karlově jako asistent, radí senátorovi Zdeňku Škromachovi a spoluzastupoval ČSSD u Ústavního soudu ve věci církevních restitucí.

Co psal Tomáš Cikrt k tématu mimo jiné na Facebooku:

"Soudruh prezident navrhne na ústavního soudce vskutku charakterního člověka Radovana Suchánka, bývalého náměstka jedné ze dvou nejhloupějších ministryň zdravotnictví Emmerové a jejího nástupce, sedmičkového Davida Ratha (to nepočítám, že mezitím i krátce sluníčkového pana Škromacha, který dočasně resort řídil). Suchánek patří mezi nejbližší Rathovy právníky. To ten ÚS bude vypadat!"

"Suchánek si nechal platit od Ratha z peněz Středočeského kraje (tipuji, že za pitomosti kolem vytváření nefunkční krajské zdravotnické obludy, která je dnes snad už zrušena)."

"...Víte, jak to bylo v lékařské komoře, když jí vládl Rath? Víte, jak to bylo na Ministerstvu zdravotnictví, kdy mu vládl Rath? Víte, jak to chodilo na kraji, když tam velel Rath? Proti tomu je, milý pane Romane, sedmička melounů v krabici od vína prdlajs. Zkuste si něco o Rathovi zjistit, než ho budete adorovat. Já ho sleduji skoro dvacet let."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…