Soukromá klinika vybavila nadstandardní pokoje pro onkologické pacienty v Nemocnici Na Bulovce

16. 9. 2016 13:15

Praha, 16.9. Nemocnice Na Bulovce patří k největším zdravotnickým zařízením v Praze. Současná ředitelka MUDr. Andrea Vrbovská provedla řadu inovativních opatření, aby provoz nemocnice ještě více zefektivnila. Od Protonového centra v Praze získala dokonce věcný dar v podobě nového vybavení dvou pokojů včetně moderních lůžek na onkologickém oddělení. Náklady na vybavení dosáhly 225 tisíc korun. „Zvyšování efektivity a komfortu pacienta je naší prioritou. Zavedli jsme manažerský informační systém, který umožňuje sledovat produkci a ekonomickou efektivitu jednotlivých klinik a díky transparentním výběrovým řízením jsme ušetřili jen v loňském roce přes 90 milionů korun“, dodává paní ředitelka.

Soukromá klinika vybavila nadstandardní pokoje pro onkologické pacienty v Nemocnici Na Bulovce
Foto: PTC
Popisek: Předání pokoje od Protonového centra nemocnici Bulovka

Špičkově vybavené oddělení diagnostiky Protonového centra, jehož budova sídlí v těsném sousedství Nemocnice Na Bulovce, nabízí nejen onkologickým pacientům možnost komplexního vyšetření pod jednou střechou včetně nejmodernější zobrazovací metody PET/CT. Většina pacientů, kteří potřebují  PET/CT vyšetření si na něj mnohdy musí počkat i několik měsíců. Příčinou dlouhých čekacích lhůt je nedostatek těchto přístrojů v ČR. Přitom PET/CT je nejpřesnější možná zobrazovací metoda, která umožňuje stanovit přesný rozsah onemocnění před zahájením léčby. Výsledky vyšetření dokonce ve třetině případů vedou k přehodnocení volby léčebného postupu. „ Pacienti Nemocnice Na Bulovce mají v případě potřeby přístup k vyšetření PET/CT zajištěn prakticky okamžitě, bez čekacích lhůt. “, dodává Iva Taťounová, ředitelka PTC.

Metoda se uplatňuje v diagnostice zánětlivých, resp. autoimunitních onemocnění, v neurologii
a v kardiologii, ale nejčastěji je využívána v onkologii - u pacientů s podezřením na nádorové onemocnění, nebo s již potvrzeným nádorovým onemocněním.

Nemocnice Na Bulovce je součástí největšího Komplexního onkologického centra v České republice. To vzniklo součinností Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Thomayerovy nemocnice a Nemocnice Na Bulovce jako koordinační onkologické centrum zajišťující komplexní léčebnou, preventivní a vzdělávací činnost v oboru onkologie na špičkové úrovni. Díky tomuto spojení dosahuje Komplexní onkologické centrum vynikajících výsledků v léčbě a u některých diagnóz jako jsou zhoubné nádory prostaty, vaječníků, průdušnice a plic nebo Non Hodgkinův lymfom. U těchto diagnóz dosahuje pražské KOC dokonce statisticky významně delšího přežití pacientů, než je mediánová hodnota České republiky.

Nemocnice na Bulovce disponuje špičkovým radioterapeutickým pracovištěm a její odborníci mají přehled o posledních trendech v různých modalitách léčby, včetně protonové radioterapie. Prioritou všech odborníků je totiž správně indikovaný pacient. Odborníci tak i ve spolupráci s PTC mohou v multidisciplinárních týmech prodiskutovat navržené plány léčby a individuálně vybrat pro pacienta tu nejefektivnější.  NNB tak prostřednictvím spolupráce s PTC nabízí všem svým pacientům vskutku komplexní péči. K protonové léčbě totiž pacienta indikuje právě multidisciplinární tým KOC.

PTC léčí pacienty už od roku 2012 a jejich celkový počet se blíží k 2.000. Pokud je indikována radioterapie, protonová léčba je první volbou pro nádory u dětí. U dospělých je protonová léčba vhodná pro mozkové nádory, nádory CNS, nádory hlavy a krku, lymfomy, nádory plic a prsu a celosvětově rozšířená je i pro léčbu rakoviny prostaty. Protonové centrum v Praze je nejmodernějším evropským centrem, které navíc disponuje technologií PBS tzv. skenováním tužkovým svazkem, což umožňuje lékařům a fyzikům ozářit nádor s přesností milimetru.

Od minulého roku je protonová léčba v ČR pevně ukotvena v zákoně o úhradě protonové terapie
z veřejného zdravotního pojištění i ve Vyhlášce MZ a PTC má uzavřeny smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami včetně VZP ČR. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: az

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…