Soukromníci a Svobodní jako recesisté. Zítra rozdají lodní lístky do lepší budoucnosti

30.03.2016 17:15

Ve Zlínském kraji, kde budou Soukromníci a Svobodní v podzimních krajských volbách kandidovat společně, se opozdilci s daňovým přiznáním zítra setkají s recesisty. Před většinou finančních úřadů budou stát zástupci obou stran. Budou rozdávat lodní lístky do lepší budoucnosti. Humorná akce v kraji, kde koalice obou stran atakuje sedmiprocentní hranici obliby, má ovšem vážný podtext. Především upozorní na přebujelost státního aparátu v ČR.

Soukromníci a Svobodní jako recesisté. Zítra rozdají lodní lístky do lepší budoucnosti
Foto: red
Popisek: Na jedné lodi

Zástupce obou stran bude možné vidět před většinou finančních úřadů ve Zlínském kraji. Nejde o žádnou nahodilost. „Jako Svobodní pořádáme tuto akci každoročně. Jsme rádi, že se k nám letos připojí i Soukromníci. Svobodní a Soukromníci jsou strany, které hájí pracující a podnikavé lidi. Ne, nebojme se toho slova. Podnikatel není zločinec. Zaměstnanec není hlupák, který neumí podnikat. Navzájem se potřebujeme. A to je hlavní poselství této akce. Aby se lidé u nás měli dobře, tak potřebujeme místo miliardových dotací spíše nové podnikatele, ale také šikovné, poctivé a pracovité zaměstnance, kteří si umí říci o odměnu. To všechno by přirozeně vzniklo, ale stát je v tomto spíše překážkou, řekl PL předseda Svobodných ve Zlínském kraji Tomáš Pajonk. Pajonk bude k vidění zítra dopoledne ve Valašském Meziříčí a následně ve Zlíně od třinácti hodin. Před pobočkou finančního úřadu v Rožnově pod Radhoštěm bude stát Petr Thaisz, krajský předseda Soukromníků na Zlínsku.

V loňském roce Svobodní rozbíjeli recesisticky elektronické pokladny, letos je ústředním mottem akce „Na jedné lodi“. Jde o reakci na výroky některých vládních představitelů, kteří podle Tomáše Pajonka proti sobě rozeštvávají společnost. Pro dokreslení situace se budou rozdávat také lodní lístky na cestu do lepší budoucnosti. K dispozici bude také recesistické daňové přiznání, jež je vyvedeno v tradiční grafice. Lidé se třeba budou moci přiznat k tomu, že poctivě pracují anebo nikdy neprosili o dotace. Tato vyplněná daňová přiznání pak Svobodní se Soukromníky plánují hromadně odevzdat na podatelnu.

Stejně jako v loňském roce bude k dispozici i výzva vládě k odstraňování byrokratických překážek. „Chceme upozornit na to, že dnešní agrolevicová vláda hází klacky pod nohy všem aktivním a pracovitým lidem, jejichž daně prožírá přebujelý státní aparát nebo např. nesmyslné dotace. Chceme se postavit za všechny aktivní lidi a tímto symbolickým způsobem jim poděkovat, že jsou stále ještě schopni živit sami sebe, své zaměstnance a platit státu vysoké daně,“ uvedl Petr Thaisz, šéf Soukromníků  na Zlínsku.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Petrů

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

9:31 Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

Jak to udělat, aby se mohlo říct, že nejlepšími ministry Fialovy vlády jsou Ivan Bartoš a Mikuláš Be…