Poprvé se Žirnov s Putinem setkal v roce 1980; tehdy působil jako dobrovolník telefonické informační služby na olympijských hrách v Moskvě. Vyvolal podezření tím, že hodiny hovořil po telefonu s Francouzem a byl převezen na centrálu KGB do Ljubljanky, kde ho Putin jako člen sovětské tajné služby KGB navštívil.
Už tehdy Žirnov poznal, co je prý Putin zač: „Ani mě neposlouchal, ale byl odhodlaný mě odhalit jako nepřítele systému. Užíval si svou moc, kterou se mě snažil zastrašit. A i tehdy byl naprosto zabedněný. Měl nápad a chtěl ho prosadit, i když pro to neměl sebemenší argument,“ popisuje.
- Celý rozhovor najdete ZDE
Podobně relevantní argumenty podle jeho slov Putin postrádá pro ruskou invazi na Ukrajině. „Putin říká, že chce ‚denacifikovat‘ Ukrajinu. Jen v Rusku je desetkrát více neonacistů. Jeden z nich je dokonce ve vládě, ministr pro vesmír Dimitrij Rogozin. Putin nemá žádné argumenty,“ dodává Žirnov s tím, že ho Putin z výslechu v KGB bleskově pustil, až když uvedl, že zná vnuka generálního tajemníka strany Leonida Brežněva.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.