Španělský premiér Sánchez sází na 5G budované Telefónicou a Huawei

16. 10. 2020 10:10

Španělský premiér Pedro Sánchez podpořil účast technologické společnosti Huawei na budování sítí páté generace na území Španělska a sousedního Portugalska. Spolupráci s Huawei povede jeden z hlavních operátorů, španělská Telefónica. Ta se zaručila, že do konce letošního roku bude 75 procent španělského území pokryto 5G. Informace publikoval španělský zpravodajský portál La Razon.

Španělský premiér Sánchez sází na 5G budované Telefónicou a Huawei
Foto: Huawei
Popisek: Huawei
reklama
Sánchéz oznámil svůj závazek k rozšíření technologie 5G ve Španělsku na společné tiskové konferenci s portugalským předsedou vlády Antóniem Costem v rámci španělsko-portugalského summitu, který se konal uplynulý víkend v portugalském městě Guarda. Na summitu obě vlády schválily tzv. Společnou strategii přeshraničního rozvoje, který umožní společný rozvoj pěti strategický cílů. Jedním z nich je právě rozsáhla implementace sítí nové generace. 
 

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21787 lidí
 
Španělský premiér Pedro Sánchez zdůraznil, že expanzi 5G ve Španělsku z velké části povede operátor Telefónica. Ta může využívat technologie společnosti Huawei společně s dalšími evropskými a americkými technologickými společnostmi, jak uvádí La Razon. „Budeme pokračovat v sázce na tuto technologii  a budeme diverzifikovat spojení s ostatními operátory, a to nejen v rámci našeho kontinentu, ale také z Číny,“ prohlásil Sanchez, který zároveň vyzval svého portugalského protějška, aby se připojil k nové generaci telekomunikačního projektu. 
 
Dle Sáncheze se může díky 5G infrastruktuře celý Pyrenejský poloostrov proměnit v interkomunikační datový hub. Zdůraznil ovšem nutnost dostupného 5G pro všechny občany ve všech koutech Španělska i Portugalska, na čemž musí obě země pracovat společně. 
 
Sanchézovo prohlášení přichází po vlně vzdoru proti technologické společnosti Huawei, kterou na evropském území odstartovala Velká Británie. Obvinění vznesená proti čínské společnosti, firma dlouhodobě odmítá. Španělský přístup odráží v lednu vydaný soubor doporučení Evropské komise, která vydala soubor doporučení tzv. EU Toolbox, který mimo jiné nabádá k diverzifikaci dodavatelů za účelem zajištění vyšší bezpečnosti sítí 5G.
 
Komerční sdělení
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…