Špatně nastavené procesy. Ministryně dokola vysvětlovala odvolání ředitele ND

07.09.2012 22:35

Ministryně kultury Alena Hanáková se v diskusním pořadu Události, komentáře v České televizi snažila vysvětlit nečekané odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého, ovšem příliš se jí to nedařilo.

Špatně nastavené procesy. Ministryně dokola vysvětlovala odvolání ředitele ND
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková

Sesazeného ředitele spíše pochválila a na dotazy po důvodech jeho odvolání neustále opakovala, že na první scéně byly "špatně nastaveny řídící a provozní procesy".

„Byly špatně nastavené řídící a provozní procesy,“ opakovala během televizního vystoupení několikrát ministryně kultury. Podle ní takto chybně nastavenými procesy byla ohrožena transformace Národního divadla. Zjištění podle ní vyplývala ze zjištění auditorské společnosti BDO.

Navzdory opakovaným dotazům redaktorky však ministryně nebyla schopna říct, co konkrétního odvolaný ředitel Černý udělal za chyby. Odmítala dokonce připustit, že Ondřej Černý pracoval špatně. „To, že je někdo odvolán, neznamená, že pracoval špatně,“ řekla  nepříliš přesvědčivě.

"Je zřejmé, že důvody odvolání nejsou pravé a paní ministryně není tím hybatelem, který to způsobil," okomentoval její trápení od pátečního večera již exředitel ND Ondřej Černý.

Ačkoliv odmítal jmenovat konkrétní osoby, předmětem jeho kritiky byl zejména náměstek ministryně kultury Martin Sankot. Ten podle Černého zasahoval do dění v divadle. Například mu zakázal pokračovat ve slučování Národního divadla se Státní operou, přičemž za zpoždění v tomto procesu je Černý nyní kritizován.

„Auditorské společnosti, kterou si na nás ministerstvo najalo, jsme tři čtvrtě roku museli vysvětlovat, jak funguje provoz divadla,“ popsal zkušenost se společností, která dodala ministryni podklady pro jeho odvolání.

Právě Martin Sankot, ekonomický náměstek ministryně, který doposud působil ve finančním sektoru, by měl být dočasným ředitelem divadla. Přitom prý nemá s řízením kulturní instituce žádné zkušenosti. Spekulovalo se i o tom, že ze zákulisí jej na místo tlačí ministr financí Miroslav Kalousek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …