Špidla: Nečasova neochota projednat eurosmlouvu je bezohlednost

21.01.2012 20:06 | Zprávy

Pravicový kabinet Petra Nečase by evropskou smlouvu o fiskální unii měl prodiskutovat s Parlamentem. Myslí si to někdejší eurokomisař a mluvčí stínové vlády pro evropské záležitosti Vladimír Špidla (ČSSD). Expremiér zároveň na sjezdu předsednictva sociální demokracie zkritizoval pasivní postoj vlády k tomuto dokumentu.

Špidla: Nečasova neochota projednat eurosmlouvu je bezohlednost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Špidla

Podle Vladimíra Špidly je současné chování vlády k ostatním parlamentním subjektům bezohledné. "Vláda by tuto záležitost měla konzultovat a měl by se jí zabývat politický systém jako takový," uvedl podle agentury Mediafax Špidla.

Sobotka chce diskusi s evropskými sociálními demokraty

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Evropská komise

Já si taky myslím, že by evropská komise, která není volena občany neměla o ničem minimálně zásadním rozhodovat. Opak je ale pravdou. Co s tím hodláte dělat? Je vůbec šance to nějak změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A Fiala se usmívá!“ Veleba ukázal vážná čísla

8:10 „A Fiala se usmívá!“ Veleba ukázal vážná čísla

POHLED SELSKÝM ROZUMEM „Politická džungle? Ty letošní parlamentní volby zřejmě překročí vše, co jsme…